Корисна інформація, Поради, рекомендації

Унікальні властивості кунжутної олії, доведені наукою

«Сім-сім, відкрийся!» – заклинання, яке в казці «Алі-Баба і сорок розбійників» відкриває вхід до печери зі скарбами…

У французькому оригіналі Галлана ці слова звучать “Sésame, ouvre-toi”, тобто «Сезам, відкрийся». Сезам – прийняте в мовах Західної Європи назва кунжуту. Згідно з сюжетом казки, брат Алі-Баби проникає в печеру, але не може з неї вибратися, бо плутає сезам з насінням інших рослин.

Є версія, що автор казки хотів уподібнити звук відкриття печери тріску коробочки з насінням кунжуту, що лопається від стиглості… А ми від себе додамо, що в кунжуті міститься стільки ж корисних речовин, скільки скарбів в казковій печері. Вчені рік за роком проводять дослідження, роблять нові відкриття про дивовижні властивості кунжуту і вражають новими цікавими фактами.

Сьогодні в світі спостерігається різке зростання кількості людей, що страждають такими захворюваннями, як гіпертонія, серцеві напади, астма, рак і та ін.

Насіння кунжуту довгий час використовували в традиційній кухні здорового харчування Східної Азії, а його олія була важливим компонентом натуральних індійських лікарських засобів і китайської медицини для підвищення енергії і запобігання старіння.

Однією з основних причин порушення здоров’я, є наш щоденний раціон, якість якого відображається на нашому стані і зовнішньому вигляді.

Існує цілий ряд таких натуральних харчових продуктів, отриманих з рослин, які, безумовно, можуть поліпшити наше фізичне здоров’я, а також допомогти в нормалізації енергії, настрою і витривалості.

Кунжут є однією з дуже корисних рослин, що має цінні поживні речовини, які позитивно впливають на наше здоров’я.

Олія кунжуту містить амінокислоти: 38-47% лінолевої, 36-47% олеїнової, 7-8% пальмітинової, 4-6% стеаринової, 0,5-1% арахінової, 0,5% гексадеценової, 0,1% міристинової кислоти, корисні жирні кислоти: Омега-3, Омега-6, Омега-9, вітаміни А, В, С і Е, фосфоліпіди і т.д ..

Кунжутна олія містить фітостерини – речовина, здатна знижувати рівень холестерину в крові. У 100 г олії кунжуту міститься 74% добової дози міді, 31% – магнію і 35% – кальцію. Сира кунжутна олія містить 0,5-1,1% сезамін і 0,2-0,6% сезамолін, які вносять свій внесок в лікувальні властивості олії, оскільки вважається, що ці лігнани мають антиоксидантну активність.

Кунжут багатий різними лігнанами, такими як сезамін, епісезамін, сезамол, сезамолін і γ-токоферол, які представляють собою групу біоактивних фенольних сполук.

Олія допомагає боротися зі стресом і напругою, запобігає захворюванням нервової системи.

1. Профілактика серцево-судинної системи і атеросклерозу.

Атеросклероз – захворювання, при якому на стінках артерій відкладаються атеросклеротичні бляшки, що складаються з холестеролу та інших з’єднань жирів, кальцію, волокон сполучної тканини, що викликає звуження просвіту уражених судин.

Атеросклероз сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інсульт, ішемічна хвороба серця, що збільшує ризик інфаркту міокарда.

Атеросклероз поширений у всьому світі, що є провідною причиною смертності в багатьох країнах.

Дослідні інститути постійно вивчають дію натуральних природних продуктів на ті чи інші захворювання.

Багато досліджень підтверджують, що кунжутна олія допомагає знизити високий кров’яний тиск і зменшити дозу ліків, необхідних для контролю гіпертонії.

https://scholar.google.com/scholar_lookup?journal=Clin+Chim+Acta&title=Modulation+of+blood+pressure,+lipid+profiles+and+redox+status+in+hypertensive+patients+taking+different+edible+oils&author=D+Sankar&author=G+Sambandam&author=M+Ramakrishna+Rao&author=KV+Pugalendi&volume=355&publication_year=2005&pages=97-104&pmid=15820483&

Дослідження показали, що застосування кунжутної олії тваринам з атеросклерозом не тільки знизило рівень ліпідів в крові на 50%, але і запобігло розвитку атеросклерозу більш ніж на 85%. Це дослідження в першу чергу було направлено на визначення активності компонентів кунжутної олії проявляти протизапальну дію.

Крім протизапальної і антиоксидантної дії, також виявлено, вплив на метаболізм ліпідів, що сприяє зменшенню бляшок, а компонент CD36 недавно був ідентифікований як регулятор синтезу холестерину в тканині печінки, що має блокувати утворення холестерину та знижувати його рівень в плазмі.

Звичайно, профілактичні заходи більш ефективні, безпечні, ніж медикаментозне лікування і постійний контроль вже прогресуючого захворювання. Використання натуральних природних продуктів може також допомогти в доповненні основного лікування.

За складом жирних кислот кунжутна олія приблизно знаходиться між оливковою і соняшниковою оліями і, але дії в пригніченні атеросклерозу були значно вище інших олій.

Важливому компоненту олії кунжуту сезаміну приписують різні біохімічні дії такі як специфічне інгібування жирних кислот, що допомагає блокувати утворення прозапальних простагландинів, захист від дії етанолу і пошкоджень печінки, зниження співвідношення жирів в організмі людини, запобігаючи атеросклероз і зайву вагу.

Антиоксидантна активність сезаміна і його захисна роль від пошкоджень печінки алкоголем і чотирьоххлористим вуглецем також були доведені.

Сезамолін, другий за значимістю лігнан кунжутної олії, що має значні ефективні властивості. Він сприяє апоптозу (програмованому знищенню клітин) лімфоїдної лейкемії людини, пригнічує ріст цих клітин і запобігає мутагенній активності H2O2. Сезамолін також має властивість поглинати вільні радикали та забезпечує захист нейронів від кисневого голодування.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1319016420301985

Побічні дії статинів (такі як біль в м’язах, проблеми з травленням і в рідкісних випадках ураження печінки), рекомендованих в період лікування атеросклерозу і серцево-судинних захворювань, спонукали до вивчення використання дієтичних і харчових добавок, що полегшують симптоматику даних захворювань і надають профілактичну дію проти них.

У дослідженнях, недавно опублікованих в журналі Nature’s Scientific Reports, Сампат Партхасараті, що вивчає серцево-судинну систему з Медичного коледжу UCF, стверджував, що кунжутна олія, має природні антибактеріальні, противірусні та антиоксидантні властивості.

Кунжутна олія не рекомендується для приготування їжі, оскільки при високих температурах згорає і втрачає потенціал поживних речовин. Але Партхасараті пропонує включати її в їжу, додаючи столову ложку до супу, соусів або смузі, чи використовувати її в якості заправки для салатів. Він також рекомендує використовувати кунжутну олію холодного віджиму, оскільки вона зберігає більшість корисних компонентів, які фільтруються в процесі рафінування.

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphar.2019.00723/full

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4390211/

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1319016420301985

https://www.ucf.edu/news/sesame-oil-extracts-shown-reduce-heart-disease-risk/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3849287/

https://www.cureus.com/articles/7714-anti-inflammatory-and-antioxidant-effects-of-sesame-oil-on-atherosclerosis-a-descriptive-literature-review

https://hrwiki.ru/wiki/Sampath_Parthasarathy

2. Рекомендується хворим на цукровий діабет

Дослідження 2018 року показало, що кунжутна олія ефективна проти згубних наслідків діабету у людей з діабетом 2 типу. Основною метою досліджень було визначити ступінь впливу на рівень глюкози в крові, інсулін, глікозильований гемоглобін і антиоксидантні ферменти печінки, а також перевірити вплив на біохімію сироватки, функції печінки, серця і нирок.

Дослідження за участю 46 дорослих з діабетом 2 типу показало, що прийом кунжутної олії протягом 90 днів значно знижує рівень цукру в крові та гемоглобін A1c (HbA1c) в порівнянні з групою, що застосовують плацебо. Рівні HbA1c є показником довгострокового контролю цукру в крові. Показники функції печінки, серця і нирок так само значно покращилися.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30260748/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17004907/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16176150/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28332903/

3. Олія кунжуту – джерело мінералів для кісткової системи, профілактика захворювань кісток (остеопенія, остеопороз і артрит)

Кістково-м’язова система людини – це каркас, що дає опору, рух всьому тілу. Основні функції нашої кісткової системи складаються з опорної (опорою всього тіла; до кісток прикріплюються м’які тканини і органи), рухової, (система важелів з рухомими з’єднаннями, що приводяться в рух м’язами), захисної (утворює порожнини для життєво важливих органів – хребетний канал для спинного мозку; черепна коробка – для головного мозку; грудна порожнина – для серця і легенів; тазові кістки – для захисту органів сечостатевої системи), мінеральний обмін (кістки зберігають в собі багато мінералів – фосфор, кальцій, залізо, мідь; регулюють сталість мінерального складу внутрішнього середовища організму), кровотворна (гемопоетична функція – зі стовбурових клітин кісткового мозку утворюються клітини крові й імунної системи).

Нестача вітамінів С, D, кальцію або фосфору порушує природний процес звапнення і синтезу білка в кістках, робить їх більш крихкими. На зміни кісток впливають і фізичні навантаження. При систематичному виконанні значних за обсягом та інтенсивністю статичних і динамічних вправ кістки стають більш масивними. Правильно організоване фізичне навантаження при виконанні силових і швидкісно-силових вправ сприяє уповільненню процесу старіння кісток.

Для профілактики переломів і остеопорозу людям (особливо старше 45 років) необхідний кальцій. А для ефективного засвоєння кальцію, потрібен вітамін D3 – тобто потрібно споживати його в достатній кількості з їжею або проводити час на сонці. Для цього вкрай важливо підтримати синтез основного білка кісткової тканини – колагену, тому що кальцій фіксується в спеціальних нішах, утворених колагеном. На синтез колагену впливають так звані остеотропні мінерали: мідь, магній, цинк, марганець і бор. Наприклад, мідь сприяє утворенню «зшивок» між нитками колагену, сприяючи утворенню правильної структури, а цинк підтримує синтез гормонів, які роблять позитивний вплив на кісткову тканину. Важливим гормоном в засвоєнні кальцію є естроген.

До найбільш відомих фітоестрогенів відносяться ізофлавони, які в достатку містяться в соєвих бобах і їх похідних, таких як соєва олія, олія пажитника. Лігнани являють собою інші фітоестрогенні сполуки, присутні в основному в овочах, цільнозернових злаках і олійному насінні, наприклад, в кунжутній олії. Кунжутна олія має позитивний вплив на кістки завдяки своєму складу, який має низький рівень насичених жирних кислот і велику кількість антиоксидантів, таких як сезамін, сезамолін і сезамол.

Насіння кунжуту є цінним джерелом життєво важливих мінеральних речовин: кальцій, фосфор, залізо, магній і калій.

Глікозиди лігнана, включаючи сезамін, сезамол, сезамолін, сезамінол і сезамолінол, виявлені в кунжутній олії, здатні природним чином знижувати процеси окислення аналогічно антиоксидантам. Ця антиоксидантна здатність допомагає запобігти запаленню кісток, отже, запобігає їх руйнуванню.

Масаж вашої дитини з кунжутною олією покращує міцність кісток і їх зростання у немовлят. Ця олія також уповільнює процес стоншування кісток і зберігає ваші кістки здоровими і міцними в літньому віці і, отже, ефективна проти остеопорозу.

В результаті ряду досліджень було виявлено, що кунжутна олія може полегшити біль в суглобах, пов’язану з остеоартритом, пригнічуючи окислювальний стрес, благотворно впливає на біохімічні зміни, викликані окислювальним стресом, що відбуваються при ад’ювантному артриті, крім того, вона покращує ендотелій (одношаровий пласт клітин, вистилають внутрішню поверхню кровоносних судин) – сприяє еластичності судин і зменшує набряк.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7300062/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20027138/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4816814/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26895663/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6036806/

4. Кунжутна олія для зниження болю у пацієнтів з травмами верхніх або нижніх кінцівок.

Кунжутна олія використовувалася в традиційній тайванській медицині для полегшення запального болю в суглобах і ранах. Масаж з кунжутною олією для місцевого застосування показав свою дію в ефективному зменшенні болю у пацієнтів з травмами кінцівок.

Дослідження, проведене за участю 150 пацієнтів з травмою верхніх або нижніх кінцівок в лікарні Дезфул Гянджевіан, Ахваз, Іран, в 2014 році показало, що при місцевому застосуванні кунжутної олії може зменшуватися біль і доза прийому нестероїдних протизапальних засобів у пацієнтів з травмами верхніх або нижніх кінцівок. Тому рекомендується використовувати цю олію в додатковому лікуванні основної терапії для зняття болю через низьку вартість, простоту використання і відсутність побічних дій.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4493737/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28619303/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5796020/

5. Має ефективні протизапальні властивості.

Запалення – це реакція імунної системи організму на подразник або пошкодження, при цьому вона розпізнає і видаляє шкідливі і сторонні подразники і починає процес загоєння. Запалення може бути як гострим, так і хронічним.

Гостре запалення. Пошкодження тканин через травму, мікробної інвазії або шкідливих сполук може викликати гостре запалення. Воно починається швидко, швидко стає важким, а симптоми можуть тривати кілька днів, наприклад гостра пневмонія.

Підгостре запалення – це період між гострим і хронічним запаленням, який може тривати від 2 до 6 тижнів.

Хронічне запалення. Хронічне запалення також називають повільним, тривалим запаленням, що триває від кількох місяців до кількох років. Як правило, ступінь і наслідки хронічного запалення залежить від причини травми і здатності організму відновлювати і долати пошкодження. Однак, при деяких захворюваннях імунна система помилково бореться із власними клітинами організму, викликаючи хронічні запальні захворювання. До них відносяться, наприклад, ревматоїдний артрит, псоріаз, запальні захворювання кишківника. Ці захворювання можуть тривати роками або навіть все життя.

Результати дослідження, проведеного в 2018 році, показують, що олія кунжуту і її ефективний компонент сезамол, можуть пригнічувати відповідь клітинного імунітету з переважанням відповідей Th2, а також можуть модулювати прозапальні функції макрофагів і дендритних клітин.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK493173/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24353977/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6377006/

https://ru.wikipedia.org/wiki/T-%D1%85%D0%B5%D0%BB%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%8B

6. Допомагає при загоєнні ран, подряпин та опіків

Опіки і пов’язані з ними травми є однією з найпоширеніших причин смертності та інвалідності в усьому світі. Пацієнтам потрібна тривала реабілітація, багаторічна фізична та психологічна підтримка, а також ефективне лікування опіку.

Зазвичай опіки ділять на першу, другу і третю ступінь в залежності від їх інтенсивності. Опіки другого ступеня ушкоджують шар дерми шкіри і травмують весь шар епідермісу. Цей тип опіку зазвичай пов’язаний з утворенням пухирів, просочуванням рідини та підвищеною чутливістю до дотиків.

Кунжут є цінною стародавньою культурою. Найкорисніша частина кунжуту – це його насіння, що майже на 75% складаються з ліпідів і білків. Кунжутна олія є високоякісною олією, завдяки її цінності, аромату і гарному смаку її називають королевою олій.

Кунжутна олія містить близько 5,1% лігнанів, таких як замін і семенол, які відповідають за його унікальні фізіологічні та біохімічні властивості, такі як антиоксидантна, антимутагенна і протизапальна. За результатами досліджень кунжутна олія в поєднанні з гарбузовою здійснюють максимально ефективну дію на лікування опіків.

У традиційній медицині гарбуз використовується як заспокійливий, проносний, жарознижуючий засіб, а м’якоть рослини використовується в якості мазі для ушкоджень, при лікуванні пухирів, запалень і абсцесів. Біологічно активні сполуки цієї рослини включають параамінобензойну кислоту, полісахариди, білки, пептиди і стерини. У гарбузі також багато алкалоїдів, пальмітинової кислоти, олеїнової, лінолевої та флавоноїдів. Гарбузове насіння є багатим джерелом білка, фітостеринів, вітамінів, антиоксидантів, включаючи токоферол, поліненасичені жирні кислоти і мінерали, такі як цинк. Відомо, що олія насіння гарбуза корисна для лікування доброякісної гіперплазії простати і патологій сечовивідних шляхів. Крім того, насіння гарбуза пригнічуює агрегацію і утворення кристалів в сечовому міхурі, таким чином запобігаючи утворенню каменів в нирках.

Фенольні сполуки в екстракті насіння гарбуза інгібують перекисне окислення ліпідів. Ці сполуки також пригнічують вільні радикали. Антиоксиданти – це з’єднання, які захищають клітинні мембрани. Відновлення балансу між пероксидом і антиоксидантом дозволяє клітинам відновити їх нормальну фізіологічну дію. Враховуючи, що більшість рослинних сполук в порівнянні з хімічними сполуками в контрольованій кількості мають меншу побічну дію. В цьому дослідженні визначалася ефективність впливу кунжутної олії з гарбузовою.

В результаті було визначено, що використання кунжутної олії та олії гарбуза безпосередньо при нанесенні на рану значно впливає на прискорення її затягування і загоєння, відновлення епітелію, а також зменшенню рубців після загоєння ран, викликаних сильними опіками.

Кунжутна олія для місцевого застосування також захищає шкіру від УФ-випромінювання.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4007261/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21134039/

https://sites.kowsarpub.com/jssc/articles/68333.html

7. Покращує якість сну і життя людей

Постійні стреси, завантаженість на роботі, емоційна і розумова напруга призводять до того, що для деяких сон став розкішшю.

Порушення сну викликає дратівливість і неспокій, не кажучи вже про те, що поганий сон негативно позначається на здоров’ї.

Дослідження 2016 року показало, що кунжутна олія може бути безпечним потенційним лікуванням для поліпшення якості сну і якості життя у людей з проблемами сну.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4739344/

8. Високий вміст антиоксидантів і сприятливий вплив на міокард (кардіозахисна дія)

Згідно систематичного огляду, опублікованого в Journal of Medicinal Food, рецензованому журналі Mary Ann Liebert, Inc., антиоксидантні властивості кунжуту, і особливо кунжутної олії, можуть мати значний вплив на окислювальний стрес, покращуючи здоров’я людини.

Державний університет Ріо-де-Жанейро і Федеральний університет Ріо-де-Жанейро, Бразилія, оцінили опубліковані дані про вплив вживання інгредієнтів на основі кунжуту на маркери окисного стресу у людей з високим кров’яним тиском, підвищеним холестерином і діабетом 2 типу. Численні клінічні випробування повідомляють про підвищення рівня антиоксидантів і зниженні окисного стресу при вживанні кунжуту, особливо у людей з гіпертонією, а також діабетом 2 типу.

Кунжутна олія є потужним дієтичним джерелом антиоксидантів для здоров’я людини. Окислювальний стрес через утворення вільних радикалів пошкоджує міокард в різних умовах. Дослідження 2013 року було проведено з метою вивчення антиоксидантних властивостей кунжутної олії при хворобі міокарда. В результаті був зроблений висновок, що вживання кунжутної олії має кардіозахисну дію за рахунок прояву антиоксидантних властивостей.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16320859/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3849287/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5551541/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4390211/

https://www.hindawi.com/journals/bmri/2016/8495630/

9. Має протиракові і протипухлинні властивості

Хіміотерапія – метод лікування раку, заснований на використанні лікарських засобів для знищення ракових клітин. Інфузійний флебіт – часте побічне ускладнення хіміотерапії (за статистикою становить близько 70% у пацієнтів, що проходять хіміотерапевтичне лікування).

Це дослідження проводилося з метою визначення дії кунжутної олії при зовнішньому використанні для профілактики інфузійного флебіту.

Шістдесят пацієнтів з діагнозом рак товстої або прямої кишки, що пройшли лікування хіміотерапією, брали участь в клінічному дослідженні та були розділені на дві рівні групи: А і В. Десять крапель кунжутного олії застосовували двічі на день протягом 14 днів в групі В. тоді як група А нічого не отримувала.

Згідно із результатами, застосування кунжутної олії є ефективним, безпечним і добре стерпним для профілактики інфузійного флебита. Отже, її можна запропонувати в якості методу профілактики для зменшення симптомів ускладнення.

Основним активним інгредієнтом насіння кунжуту є сезамін, який має антипроліферативні, проапоптотічні, протизапальні, антиметастатичні, анти- і проангіогенні, а також проаутофагоцітарні функції. У дослідженнях аналізується здатність сезаміна послаблювати окислювальний стрес, запалення, проліферацію, метастазування і ангіогенез в різних ракових клітинах і пухлинах, а також здатність сезаміна викликати апоптоз і аутофагії в ракових клітинах. Більш того, виділені молекулярні механізми, що лежать в основі протиракової дії сезаміна.

Сезамін має захисну дію і здатний запобігати пошкодженню ДНК, отже, він стає потенційним протираковим агентом.

https://www.researchgate.net/publication/320390932_A_comprehensive_review_on_the_anti-cancer_properties_and_mechanisms_of_action_of_sesamin_a_lignan_in_sesame_seeds_Sesamum_indicum

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24250538/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6943436/

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1043661802909928

10. Покращує здоров’я порожнини рота

Полоскання олією широко використовували як традиційний народний засіб Індії протягом багатьох років для зміцнення зубів, ясен, а також для запобігання карієсу, неприємного запаху з рота, кровоточивості ясен, сухості горла і тріщин на губах.

Методика полоскання рота кунжутною олією творить дива для ваших зубів, оскільки олія допомагає у видаленні зубного нальоту, тим самим природним чином відбілюючи зуби. Вона також видаляє бактерії стрептокока з рота, а також допомагає повторно минерализувати зубну емаль (через наявність кальцію в олії).

Метою дослідження, проведеного в 2009 р було оцінити дію кунжутної олії на гінгівіт, викликаний зубним нальотом, і порівняти її ефективність із застосуванням хлоргексидину.

Олійна терапія показала зниження зубного нальоту, зменшення колоній аеробних мікроорганізмів в зубному нальоті у підлітків з гінгівітом.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19336860/

Протипоказання до застосування кунжутної олії

  1. Не рекомендується використовувати кунжутну олію людям, схильним до тромбофлебіту, тромбоутворенню і варикозу, а так само при підвищеному згортанні крові.
  2. Олія може бути алергеном, тому тест на непереносимість перед її застосуванням обов’язковий.
  3. У будь-якому випадку, якщо є якісь сумніви в олії, слід обговорити виниклі питання з лікарем.
  4. При тривалому нагріванні вона втрачає свої корисні якості. Для смаження її не використовують.

Стаття несе в собі виключно ознайомчий характер. При використанні кунжутної олії ознайомтеся з протипоказаннями і проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії і трави». Якість олії підтверджено сертифікатами і відповідає показникам якості, затвердженими нормативними документами.

🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.

Наше начало и история - Nefertiti For Natural Oils & Herbs

Природа так про все потурбувалась, що всюди ти знаходиш, чому вчитися…
(Леонардо Да Вінчі)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.