Корисна інформація, Поради, рекомендації

Роль олії гарбуза в збереженні чоловічого здоров’я. Профілактика аденоми простати і простатиту.

Страх, образи, невпевненість в собі, непрощення часто стають поштовхом у розвитку самих різних хвороб. Навчившись управляти своїми емоціями – усією гамою емоцій, позитивних і негативних, – ми отримаємо ключ, за допомогою якого запускається механізм одужання.
Мирзакарим Норбеков

Чимало сучасних чоловіків не замислюються над своїм здоров’ям до появи перших симптомів захворювання, не поспішають звертатися до лікаря і намагаються вирішувати свої проблеми самостійно. Коли чоловік відчуває перші невдачі в особистому житті, це може стати справжнім потрясінням. Тому емоційного і фізичного стану потрібно приділяти особливу увагу ще в молодому віці. Адже проблем можна уникнути за допомогою профілактики.

Передміхурова залоза, або простата, – м’язово-залозистий орган, що охоплює верхню частину сечівника.

Функції передміхурової залози

 • Вироблення секрету простати, який є складовою частиною сперми.
 • Грає роль клапана – закриває вихід із сечового міхура під час ерекції.

З віком простата може збільшуватися в розмірах через декілька причин. Три найпоширеніших проблеми простати:

 1. ☝️доброякісна гіпертрофія простати (ДГПЗ);
 2. ☝️простатит, запалення простати, іноді викликане інфекцією;
 3. ☝️рак

🔷Аденома простати у чоловіків

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) – поширене захворювання, що зустрічається у третини представників сильної статі після 40 років і у половини – після досягнення 50-річного віку. Утвориться пухлина, що не містить ракових клітин, однак викликає цілий ряд проблем по мірі свого росту і збільшення тіла простати. Так як через передміхурову залозу проходить сечівник, аденома простати у чоловіків в першу чергу проявляється проблемами з випорожненням сечового міхура через часткове або повне перекриття уретри. У такому випадку навіть при сильній напрузі м’язів сеча не може повноцінно проходити по сечовипускних каналах. Її натиск стає слабким, з’являються помилкові позиви до сечовипускання, а сам процес вимагає набагато більше часу і сил, що доставляє сильний дискомфорт.

🔷Сімптоми ДГПЗ

Якщо м’язи сечового міхура не можуть проштовхнути сечу через звужений або перекритий сечовипускний канал, виникають больові відчуття і сильне почуття розпирання внизу живота. У свою чергу накопичення і застій сечі створюють сприятливі умови для розвитку запальних процесів у всіх органах сечовидільної системи, а також до проблем з функцією нирок.

🔷Характерные признаки ДГПЖ:

 • мимовільне виділення сечі і труднощі з її утриманням;
 • слабкий струмінь і необхідність напруги при сечовипусканні;
 • часті позиви до спорожнення сечового міхура;
 • відчуття печіння в уретрі;тривале очікування перед початком сечовиділення;
 • підтікання сечі після походу в туалет;
 • відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
 • прискорені нічні походи в туалет;
 • мутний колір сечі, домішки крові;
 • виділення незначної кількості сечі навіть при сильному позиві.

https://medongroup-spb.ru/blog/adenoma-prostaty-u-muzhchin/?sphrase_id=163669

В даний час виникає безліч питань про потенційні добавки для лікування простати і способи підтримки здоров’я простати. Чи може олія насіння гарбуза поліпшити здоров’я простати?

🌿Наша відповідь «Так, може!».

Ви можете думати про гарбузи як про святкове осіннє оздоблення або як про інгредієнти для ідеального пирога, але у гарбуза є і інші застосування. Олія насіння гарбуза має певні переваги для здоров’я.

Олія насіння гарбуза сприятливо впливає на функцію передміхурової залози, покращує еректильну функцію, нормалізує процес сперматогенезу, захищає тканини і судини сечостатевих органів від розвитку запальних процесів. Тому для профілактики і в комплексному лікуванні простатиту, аденоми простати, еректильної дисфункції, захворювань сечового міхура і уретри широко використовується олія насіння гарбуза. І цьому в підтвердження безліч проведених досліджень.

Сприятливий вплив на чоловічий організм гарбузової олії пов’язаний з такими причинами:

🌿Насіння гарбуза багато цинком. Нормальна функція простати залежить від оптимального рівня цинку. У здорової простати більше цинку, ніж в будь-якій іншій частині тіла, але його рівень нижче у чоловіків з аденомою простати або раком простати.

Цинковий статус пацієнтів з доброякісною гіперплазією передміхурової залози і карциномою простати (дослідження 2011 р)

При карциномі простати середній вміст цинку в тканинах було знижено на 83% в порівнянні з нормальними тканинами, а при ДГПЗ спостерігалося зниження середнього вмісту цинку в тканинах на 61% в порівнянні з нормальними тканинами. Обидва ці значення були статистично значущими. Вміст цинку в плазмі у пацієнтів з раком простати знизилася на 27% (P <0,01) в порівнянні з контролем і на 18% (P <0,01) в порівнянні з ДГПЗ.

Співвідношення цинк / креатинін в сечі було значно збільшено до 53% у пацієнтів з раком простати, а при ДГПЗ спостерігалося значне збільшення на 20% в порівнянні з нормальними показниками.

З цього дослідження очевидно, що ДГПЗ або карцинома простати можуть бути пов’язані зі зниженням рівнів цинку в тканинах, цинку в плазмі і підвищенням вмісту цинку / креатиніну в сечі.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3114577/

🌿Насіння гарбуза містить фітостерін, який є захисним з’єднанням, що допомагає зменшити збільшення простати. Вони потенційно зменшують симптоми ДГПЗ. Олія гарбузового насіння може допомогти запобігти зростанню надмірно стимульованих клітин простати, вирівнюючи гормональний баланс.

Фітостерини (стероїдні спирти, природним чином присутні в рослинах) широко використовуються в медицині, косметиці, як харчові добавки. Стерини можуть зменшити концентрацію холестерину в людському організмі більш ніж на 15%.

https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/conditions/mens-health/prostate/know-pumpkins-good-prostate/

🌿Олія гарбузового насіння містить унікальний комплекс речовин, що володіють сечогінними, бактерицидними, протизапальними, протипухлинними і андрогенними властивостями.

Розглянемо дослідження, проведене в Південній Кореї.

Вплив олії гарбузового насіння і пальметто на чоловіків з симптоматичною доброякісну гіперплазію передміхурової залози.

Можливо, найбільш добре задокументованою користю олії насіння гарбуза для здоров’я є його величезна ефективність в підтримці здоров’я простати.

Дослідження показали, що олія гарбузового насіння, довгий час використовувалася в народній медицині для здоров’я простати, може сприяти зменшенню розміру збільшеної простати, особливо в разі доброякісної гіперплазії передміхурової залози (вікове збільшення простати).

Дослідження проводилося в 2009 році протягом 12 місяців за участю 47 пацієнтів з доброякісною гіперплазією передміхурової залози із середнім віком 53,3 року і міжнародною оцінкою симптомів простати більш 8. Піддослідні отримували крохмаль з солодкої картоплі (група A, плацебо, 320 мг / день) , олія насіння гарбуза (група B, 320 мг / день), олія пальмова (група C, 320 мг / день) або олія насіння гарбуза плюс олія пальметто (група D, кожен 320 мг / день).

Значні поліпшення показали випробовувані групи D, учасники груп С і В також, помітили полегшення симптомів захворювання. На підставі отриманих результатів передбачається, що застосування олії насіння гарбуза і олії пальметто клінічно безпечно і може бути ефективним в якості додаткових і альтернативних методів лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2809240/

З іншими дослідженнями можна ознайомитися за посиланнями

https://www.liebertpub.com/doi/full/10.1089/jmf.2018.0106

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2468227620303136

https://www.karger.com/Article/Abstract/94821

Олія гарбузового насіння, вилучена з Cucurbita maxima, покращує розлад сечовипускання при гіперактивному сечовому міхурі людини

Олія насіння гарбуза, виявилася корисною для лікування ніктурії у пацієнтів з розладами сечовипускання в декількох західних країнах. У цьому дослідженні було оцінено вплив олії насіння гарбуза на дисфункцію сечового міхура. У цьому дослідженні взяли участь сорок п’ять добровольців. Олію насіння гарбуза (10 г олії / день) приймали перорально протягом 12 тижнів.

Через 6 і 12 тижнів функцію сечовипускання оцінювали. В результаті функція простати покращилася на 41,4%. Більш того, близько 96% пацієнтів не мали небажаних побічних ефектів після лікування олією гарбуза.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4032845/

Гіперактивний сечовий міхур (ГАМП) – це патологічний стан, що характеризується різкими, важко стримуваними позивами до сечовипускання, прискореним сечовипусканням, нічними сечовипусканнями, іноді супроводжуються різкими позивами до сечовипускання (при відсутності інфекції сечових шляхів).

Синдром гіперактивного сечового міхура – це стан, що не загрожує життю, але в значній мірі впливає на якість життя пацієнтів. Цікаво, що поширеність ГАМП однакова серед чоловіків і жінок.

🔷Простатит – запальний процес, що зачіпає тканини передміхурової залози. Це одне з найбільш поширених захворювань в практиці лікаря-уролога. Хвороба діагностується переважно у чоловіків з 25-30 років, але до старшого віку ризик розвитку патології значно збільшується.
За формою розрізняють гострий і хронічний простатит. В останньому випадку запалення відрізняється тривалим перебігом з періодичними рецидивами. Такий стан зустрічається набагато частіше в порівнянні з гострим.

🔷Первинні ознаки простатиту

Захворювання супроводжується комплексом порушень, що позначається на роботі всієї сечовидільної системи. Серед основних симптомів:

 • неконтрольоване сечовипускання
 • дискомфорт, хворобливість під час спорожнення сечового міхура
 • розлад потенції у чоловіків репродуктивного віку
 • болі в промежині при довгому знаходженні в сидячому положенні
 • часті і сильні позиви до сечовипускання
 • утруднення при спустошенні сечового міхура
 • зниження лібідо і появі проблем з ерекцією
 • порушення репродуктивної функції (безпліддя)
 • неповного спустошення сечового міхура після походу в туалет
 • неможливість досягнення якісної і стійкою ерекції навіть при сильному збудженні

🔷Ознаки гострого простатиту

Симптоми захворювання в гострій формі і загальна клінічна картина відрізняються в залежності від стадії патологічного процесу:

 • Катаральна. Пацієнт скаржиться на часті позиви, хворобливість при сечовипусканні, болі в області промежини і хрестця.
 • Фолікулярна. Больовий синдром стає інтенсивним, може віддавати в задній прохід і посилюватися в процесі дефекації. Сеча виділяється тонким струменем. У ряді випадків відбувається її затримка. Відзначається підвищення температури тіла до 38 градусів протягом тривалого періоду (субфебрилітет) або помірна гіпертермія.
 • Паренхіматозна. У чоловіка починається загальна інтоксикація організму з ознобом і температурою до 38-40 ° С. Больовий синдром в промежині стає різким і пульсуючим. Акт дефекації утруднений, а нормальне випорожнення сечового міхура неможливо, в результаті чого відбувається гостра затримка сечовипускання (дизурія).

🔷Симптоми хронічного простатиту

Хронічна форма запалення простати може бути наслідком відсутності або несвоєчасного лікування гострої стадії. Однак у багатьох чоловіків вона розвивається відразу і характеризується «змазаними» симптомами. Серед основних ознак відзначаються:

 • субфебрильна температура (зрідка)
 • слабкі больові відчуття в промежині
 • дискомфорт при сечовипусканні
 • мізерні виділення з урогенітального каналу під час дефекації

🔷Ускладнення при простатиті

Відсутність адекватного лікування при запаленні простати приводить до супутніх захворювань. Справа в тому, що передміхурова залоза тісно пов’язана з іншими органами чоловічої сечостатевої системи. Вона розташована навколо шийки сечового міхура і сечовивідного каналу. Тому при збільшенні простати відбувається здавлювання уретри і порушення нормального відтоку сечі. З огляду на особливості фізіології, при несвоєчасному лікуванні гострого або хронічного простатиту виникає ряд серйозних патологій і ускладнень.

Супутні проблеми:

 • утворення кіст, каменів передміхурової залози
 • зниження кількості чоловічих гормонів, що виробляються
 • зменшення статевого потягу (лібідо)
 • розлади ерекції (еректильна дисфункція)
 • безпліддя (у 40% пацієнтів з хронічною формою простатиту)
 • аденома простати (доброякісна пухлина)
 • рак передміхурової залози

https://medongroup-spb.ru/blog/prostatit-u-muzhchin/?sphrase_id=163669

🔷Рак передміхурової залози – другий за поширеністю вид раку у чоловіків у всьому світі, де зареєстровано 1,2 мільйона нових випадків. Це аналогічно раку грудей у жінок, оскільки простата, як і груди, являє собою железистую тканину, яка залежить від гормональної регуляції, бере участь в репродуктивному розвитку і вразлива до екологічного і дієтичного стресу.

Рак простати іноді називають «тихим» захворюванням, тому що на ранніх стадіях, іноді триваючих роками, пухлина передміхурової залози недостатньо велика, щоб викликати біль або симптоми раку простати. Не кожен чоловік, у якого діагностовано це стан, буде відчувати будь-які попереджувальні ознаки або помітні симптоми раку простати, щоб попередити його про проблему. Саме тому експерти вважають, що скринінг на рак простати так важливий і рятує життя.

🔷Симптоми

Коли у когось з’являються симптоми раку простати, які перші ознаки раку простати? Найбільш поширені симптоми раку простати у чоловіків включають:

 • Ускладнене сечовипускання. Це може включати відчуття печіння або хворобливих відчуттів, проблеми з початком і підтриманням постійного потоку сечі, слабкий потік сечі, нетримання сечі, більш часті позиви до сечовипускання, надмірне сечовипускання вночі або затримка сечі (не можливо помочитися).
 • Сексуальні проблеми, в тому числі еректильна дисфункція (труднощі з виникненням або збереженням ерекції), хвороблива еякуляція або зменшення кількості еякуліруемой рідини.
 • Кров в сечі (гематурія) або спермі.
 • Тиск або біль в паху і прямій кишці.
  Біль або скутість в попереку, стегнах, тазу або стегнах. Рак простати може викликати біль в області таза і спини, тому що збільшена / запалена простата або пухлина можуть тиснути на нерви.

https://draxe.com/health/prostate-cancer-symptoms/

У декількох дослідженнях було доведено, що олія насіння гарбуза підтримує здоров’я хворих на рак і сприяє зниженню виникнення раку.

«Дослідники з Ноттінгемського університету, Англія, вивчали дію олії насіння гарбуза на клітини раку простати і грудей в контрольованих умовах і виявили зниження швидкості росту клітин на 20-70%.

Автори приходять до висновку, що інгібування зростання швидкозростаючих клітин разом з ростом клітин раку простати, грудей і товстої кишки підтверджує етномедичне використання насіння гарбуза в якості лікування доброякісної гіперплазії простати і потенційного доповнення до лікування раку простати. ”

Доведено, що насіння гарбуза допомагають знизити ризик раку грудей у жінок в постменопаузі. Додаткове дослідження, проведене кафедрою акушерства і гінекології Університету Ростока в Німеччині, показало, що харчова цінність гарбузового насіння ефективно в запобіганні та лікуванні раку грудей.

Дослідження, опубліковане в Індійському журналі біохімії і біофізики, показує, що антиоксидантні властивості гарбузової олії створюють фільтр для випромінювання і захищають або запобігають ушкодженню тонкого кишківника метотрексатом, засобом лікування декількох типів раку, а також ревматоїдного артриту.

https://draxe.com/nutrition/pumpkin-seed-oil/

https://www.healthline.com/health/mens-health/pumpkin-seeds-and-prostate#research

🌿Уважно стежте за здоров’ям, не слід займатися самолікуванням.

🌿Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і пройдіть необхідне обстеження. Дійсно ефективний підхід повинен бути комплексним і індивідуальним.

🌿Стаття несе ознайомлювальний і рекомендаційний характер і не є закликом відмовитися від призначених лікарями, методів лікування.

🌿Для збереження здоров’я сечостатевої системи у чоловіків урологи рекомендують дотримуватися правильного харчування (виключити гостру, жирну, смажену їжу і алкоголь), уникати переохолоджень і частих стресів.

🌿Звичайно, моральне відчуття чоловіка безпосередньо впливає на його успішність і здоров’я, тому, знаходьте привід для радості, для дрібниць, які Вас «усміхають». Найчастіше даруєте позитивні емоції оточуючим людям і світ поверне Вам цей позитив подвійно.

🌿Важливим показником в профілактиці багатьох захворювань є стабільне статеве життя.

🌿Також для попередження розвитку аденоми простати і супутніх ускладнень слід пам’ятати про необхідність регулярних оглядів у профільного лікаря.

Здоров’я душі не менш крихке, ніж здоров’я тіла, і той, хто вважає себе вільним від пристрастей, так само легко може їм піддатися, як людина квітучого здоров’я – захворіти.

Ф. Ларошфуко

Компанія Nefertiti бажає вам здоров’я і благополуччя. Не соромтеся звертатися за медичною допомогою.

🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії і трави». Якість олії підтверджено сертифікатами і відповідає показникам якості, затвердженими нормативними документами.

🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.