Корисна інформація

Гарбуз – це щось більше, ніж ми знаємо…

Гарбуз асоціюється у нас зі святковою прикрасою осені або складовим компонентом для пирога, але у гарбуза є безліч надзвичайних якостей. Наприклад, гарбузова олія – ​​природний антиоксидант, справжній полівітамінний комплекс, більш ніж на 80% складається з ненасичених жирних кислот. Багатий хімічний склад гарбузової олії робить його ефективним засобом для профілактики багатьох захворювань, для відновлення роботи багатьох функцій організму. При виробництві олії холодним способом, вона зберігає свої властивості у повній мірі.

Основна користь вживання гарбузової олії для здоров’я:

Психічне здоров’я

Олія гарбузового насіння та гарбузове насіння в цілому покращують настрій і запобігають депресії. Наприклад, результати, опубліковані в Британському психіатричному журналі, показали позитивні результати від вживання насіння гарбуза дітьми, у яких була депресія.

Олія для волосся та шкіри

Олія з насіння гарбуза позитивно впливає на ріст волосся, особливо у чоловіків. Дослідження, опубліковані в журналі «Evid Based Complement Alternat Med» в 2014 році, констатують той факт, що у чоловіків, які приймали щодня гарбузову олію  протягом 24 тижнів, спостерігалося збільшення росту волосся.

Гарбузова олія для серця

Можливо, ви знаєте, що насичені жири шкідливі для серця та всього організму. Вчені не дають чітких рекомендацій щодо вживання тих чи інших жирів, тому що в обмеженій кількості вони все ж необхідні нашому організму.

Насичені жири є джерелом енергії для організму в той час, коли він піддається сильним фізичним навантаженням. Крім того, вони беруть участь в синтезі гормонів, засвоєнні вітамінів і будівництві мембран клітин нашого організму. Надмірне вживання насичених жирів може призвести до підвищення рівня холестерину, порушенню кровообігу в судинах і органах, проблемам з роботою травної системи, зниженню працездатності мозку. Більш того, багато лікарів вважають, що надмірне вживання насичених жирів сприяє формуванню і розвитку ракових пухлин.

Ненасичені жири знижують рівень холестерину в крові, подовжують здоров’я судин і серця, сприяють нормалізації гормонального фону, пригнічують запальні процеси в тканинах, допомагають м’язам швидше відновлюватися після інтенсивних фізичних навантажень, а також відповідають за красу і здоров’я шкіри, нігтів та волосся. Ненасичені жири діляться на два підвиди:

Поліненасичені жири, містять жирні кислоти Омега-3 й Омега-6. Вони дуже важливі для здоров’я людини, підтримки організму в працездатному стані, а також для краси шкіри, нігтів і волосся. Велике значення такі жири мають і для травної системи, тому не повинні виключатися з раціону навіть під час дієти. Поліненасиченими жирними кислотами багаті: горіхи, рослинні олії, риб’ячий жир, печінка риб, молюски та інші морепродукти.

Мононенасичені жирні кислоти – це джерела жирних кислот Омега-9. Саме вони нормалізують рівень холестерину і глюкози, і тому мають велике значення для людей, у яких спостерігається ожиріння, цукровий діабет, недуги серцево-судинної системи. Також кислоти Омега-9 позитивно позначаються на стані імунітету, підвищують здатність організму до боротьби із запаленнями, знижують ймовірність розвитку ракових пухлин. Мононенасичені жири в великій кількості містяться в горіхах, деяких видах олій, гірчиці, кунжуті, авокадо.

Олія гарбуза насправді є цінним джерелом ненасичених жирів. Олія містить ненасичені жирні кислоти: олеїнову, гадолеіновую, ерукової, нервоновую та ін..

Підтвердження цьому є дослідження, проведене на тваринах, результати якого опубліковані в журналі «PLoS One». Встановлено, що олія гарбуза не тільки допомагає знизити рівень холестерину та має протизапальну дію, а також знижує кров’яний тиск у мишей.

Олія гарбуза для простати

Олія гарбуза разом з олією пальметто, показали приголомшливі результати, як альтернатива терапії доброякісної гіпертрофії простати (ДГПЗ). ДГПЗ є поширеним захворюванням, при якому простата збільшується. Це може бути надзвичайно болючим процесом й блокує відтік сечі.

Корейські чоловіки добровольці з ДГПЗ виявили, що олія гарбуза може діяти як ефективний альтернативний препарат без побічних дій. Учасники дослідження відчули помітне полегшення симптомів, в тому числі, поліпшення сечовипускання. Дослідники виявили, що найкращі результати досягаються, коли поєднують олію насіння гарбуза з олією сереноя.

Масло гарбузового насіння для сечовидільної системи

Сечова система складається з нирок, сечового міхура та сечовипускального каналу, який з’єднує сечовий міхур із сечовим отвором. Завдяки дієвим антиоксидантним, протимікробним властивостям, гарбузова олія активізує очищення сечовидільної системи, має легку сечогінну дію.

Гарбузова олія при менопаузі

В  цьому напрямку олія гарбуза допомагає полегшити деякі симптоми менопаузи: зменшення припливів, болі в суглобах та головному болю. У жінок, які приймають олію гарбуза, спостерігалося збільшення рівня ЛПВЩ, який є «хорошим» холестерином.

Зміцнення імунітету

Систематичний прийом гарбузової олії сприяє поліпшенню захисних функцій організму, підвищенню опірності до різних інфекційних захворювань, зменшенню ризику розвитку хронічних захворювань. Олія насіння гарбуза має протизапальну дію при захворюваннях органів дихання (бронхітах, пневмонії тощо).

Олія гарбуза проти паразитів.

Гарбузова олія є ефективним протиглистовим засобом. З метою виведення паразитів, корисно одночасно застосовувати олію та насіння гарбуза.

Всі вищевказані властивості масла не межа, можна продовжувати цей список ще довго. Ми описали найбільш сильні прояви властивостей.

Рекомендується вживати олію, враховуючи індивідуальну реакцію організму. Починати слід з ½ чайної ложки.

Олія гарбуза добре справляється з запорами, так що при вживанні слід це враховувати.

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.