Бернар Вербер
Сон – важлива функція для всіх людей. Гарний нічний сон неймовірно важливий для вашого здоров’я. Достатній відпочинок дозволяє тілу відновлюватися, консолідуючи спогади, регулюючи емоції і запобігаючи хворобі.
Насправді сон так само важливий, як здорове харчування та фізичні вправи. На жаль, є багато факторів які порушують природний режим сну.
https://www.ninds.nih.gov/Disorders/Patient-Caregiver-Education/Understanding-Sleep

Розберемося на які сфери нашого життя впливає якісний нічний сон.
На початку 2000-х років вчені провели кілька досліджень, присвячених вивченню наслідків недосипання.
Дослідники прийшли до висновку, що сон пов’язаний з декількома функціями мозку, в тому числі:
• з концентрацією
• з продуктивністю
• з пізнанням
Більш недавнє дослідження 2015 р Журнал дитячої психології і психіатрії показало, що режим сну дітей може мати прямий вплив на їх поведінку і успішність.
Хоча сон важливий для всіх, він вкрай важливий для спортсменів, які хочуть зберегти фізичне здоров’я і досягти нових цілей.
Дослідження показують, що більш якісний відпочинок може помітно поліпшити результати в багатьох різних видах спорту. Додатковий сон був пов’язаний з підвищеною швидкістю і точністю в таких видах спорту, як теніс, баскетбол і плавання. Деякі спортсмени, які більше сплять, також повідомляють про поліпшення настрою і зниження стомлюваності.
https://www.sleep.org/how-sleep-affects-athletes/
https://www.ninds.nih.gov/Disorders/Patient-Caregiver-Education/Understanding-Sleep

Вплив сну на психічний стан людей.
Зв’язок між сном і психічним здоров’ям довгий час був предметом досліджень. Один з висновків полягає в тому, що існує зв’язок між недосипанням і депресією.
Одне з досліджень, яке було опубліковано в JAMA Психіатрія показало закономірність самогубств за останні 10 років. У ньому робиться висновок, що недолік сну є одним з факторів, що сприяють багатьом з цих смертей.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25133759/
Ще одне дослідження в Австралійському і новозеландському журналах психіатрії припускає, що люди з порушенням сну, таким як безсоння, можуть проявляти ознаки депресії.

Безсоння, також відома як інсомнія (от лат. in- — префікс «не-», «без-» і лат. somnus «сон»), асомнія (давньогрецький ἀ- «без» і «сон»), діссомнія (давньогрецький δυς- «поганий» і «сон»), агріпнія (давньогрецький ἀγρυπνία, agrupníā «бадьорість, безсоння»)—розлад сну, який характеризується недостатньою тривалістю або незадовільною якістю сну або поєднанням цих явищ протягом значного періоду часу. При цьому абсолютна тривалість (кількість годин) сну не має вирішального значення, так як у різних людей нормальна, достатня тривалість сну може сильно відрізнятися.
Причини безсоння можуть бути різними: несприятливі умови засипання, порушення гігієни сну, психосоціальні стреси, прийом деяких ліків або деяких наркотиків, різні хвороби та інше. Негативний вплив на структуру сну також надає змінна робота й авіаперельоти зі зміною часового поясу.
Безсоння – це порушення сну, від якого регулярно страждають мільйони людей у всьому світі.

Згідно з даними Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) дорослим необхідно як мінімум 7-9 годин сну кожні 24 години, в залежності від їх віку.
https://www.medicalnewstoday.com/articles/9155
https://www.cdc.gov/sleep/about_sleep/how_much_sleep.html
Короткочасне безсоння може привести до денної втоми, труднощів з концентрацією уваги і іншим проблемам. У довгостроковій перспективі це може збільшити ризик різних захворювань.
Людям, які страждають безсонням, важко засипати або міцно спати. Вони можуть постійно прокидатися або вставати дуже рано.
Це може привести до таких проблем, як:
- денна сонливість і млявість
- загальне відчуття психічного і фізичного нездоров’я
- зміни настрою, дратівливість і неспокій
Крім того, перераховані вище проблеми можуть сприяти безсонню – вони можуть бути причинами, наслідками або і тим, і іншим.
Безсоння може грати роль при розвитку хронічних захворювань, таких як:
- ожиріння
- діабет
- серцево-судинні захворювання
- депресія
Це також може знизити успішність в школі і на роботі і обмежити здатність людини займатися повсякденними справами.
https://www.cdc.gov/sleep/about_sleep/chronic_disease.html
Якщо ви шукаєте засіб, для кращого нічного відпочинку або поліпшення засинання, то наступні олії здатні допомогти Вам у цьому.

Олія насіння латука містить вітаміни А і С, вітаміни групи В, С, Е, К, Омега-3, Омега – 6, калій, кальцій, натрій, фолієву кислоту, магній, йод і залізо, селен, цинк.
Олія насіння салату латуку багато фолієвою кислотою, яка регулює обмін речовин, бере участь в роботі нервової та кровотворної систем.
Олія латука добре відома через її активні седативні властивості. Її рекомендується приймати в якості поновлюючого засобу при нервовому виснаженні, депресії, нервовому тику, запаленні нервів. Вона допомагає зменшити проблеми якості сну у тих, хто страждає безсонням, також ця олія надає заспокійливий ефект після стресу і розслабляє нервову систему, знімає тривожність.
При дослідженні олії насіння латука виявилося, що вона є корисним снодійним і може бути безпечним засобом лікування, особливо у літніх пацієнтів, які страждають від легких до помірних форм занепокоєння і проблем зі сном.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21731897/
https://www.reliasmedia.com/articles/143933-lettuce-for-sleep-maybe-but-not-in-salad-form
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6049580/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3813237/
Так само місцеве застосування олії насіння салату на лобі і скроневих областях у дітей можна розглядати як безпечне та ефективне лікування порушень сну.
http://www.rjpharmacognosy.ir/article_105249.html
Застосування олії латуку внутрішньо:
При сезонних змінах і фантомному болю: 1 чайна ложка вранці та ввечері.
При депресії: 2-3 чайні ложки протягом дня.
При порушенні сну: 2 столові ложки за годину до сну та 1 столову ложку безпосередньо перед сном.

Льняна олія може застосовуватися при нервових розладах і захворюваннях: стресах, безсонні, депресії, а також благотворно впливає на діяльність головного мозку.
Депресія визначається як поширений розлад настрою, який може впливати на різні аспекти здоров’я людини, включаючи харчування, почуття, виконання повсякденних справ і сон. Депресія класифікується як психічна проблема, яка називається афективним розладом або розладом настрою. За оцінками, від неї страждають 350 мільйонів людей у всьому світі, і вона може мати значний економічний тиск не тільки на людей з цим розладом, а й на їх сім’ї. Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) за 2003 рік, депресія була третьою за поширеністю причиною хвороб у всьому світі і передбачав, що депресія може стати найпоширенішою причиною хвороб до 2030 року.
Нові клінічні дослідження показують, що льняна олія може бути ефективним засобом лікування депресії. Поточне випробування проводилося для оцінки впливу добавок льняної олії на нейротрофічний фактор головного мозку (BDNF) і психологічний статус жінок з депресією. В результаті чого показало, що додавання льняної олії може мати позитивну дію на здоров’я у жінок з депресією, включаючи підвищення концентрації BDNF в сироватці, а також поліпшення депресивного статусу.
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/10942912.2020.1812639
При регулярному застосуванні олії льону помітно поліпшується стан пам’яті, зменшується дратівливість і втома. При цьому нормалізується сон і з’являється бадьорість. Випивайте на ніч перед сном по 1 ст. ложці і подивіться, як Ваш сон стане міцнішим і відновиться нервова система. Як правило, жирні кислоти беруть участь в засипанні і підтримці сну. Нам потрібні різні категорії жирних кислот: омега-3, омега-6 і омега-9 жирні кислоти. Всі три типи жирних кислот впливають на сон. Льняна олія є багатим джерелом всіх трьох з них.
Головне купити льняну олію холодного віджиму і застосовувати виключно без нагрівання.
https://organic.org/the-5-best-and-5-worst-foods-for-sleep/
https://www.foodmatters.com/article/stressed-out-having-trouble-sleeping

Мигдаль містить в собі масу поживних речовин і дуже цінується. Будь то вимочений мигдаль рано вранці або перекус жменею мигдалю ввечері, мигдаль, безсумнівно, є одним з найкращих засобів зберегти здоров’я завдяки поповненню організму необхідними поживними речовинами. Однак останнім часом все більшої популярності набуває не тільки мигдаль, але і мигдальна олія.
Вчені з Національного фонду сну США провели дослідження та прийшли до висновку, що одним з простих способів здолати безсоння, що згубно впливає на організм і здоров’я людини, є використання мигдалю – горіха і олії з нього.
Горіхи, такі як мигдаль, грецькі горіхи, фісташки і кешью часто вважаються гарною їжею для сну. Хоча точна кількість може варіюватися, горіхи містять мелатонін, а також важливі мінерали, такі як магній і цинк, які необхідні для ряду тілесних процесів. У клінічних випробуваннях з використанням добавок було виявлено, що комбінація мелатоніну, магнію і цинку допомагає літнім людям при безсонні краще спати.

Магній – незамінний мінерал для харчування людини.
Магній необхідний для більш ніж 300 біохімічних реакцій в організмі. Він допомагає підтримувати нормальну функцію нервів і м’язів, підтримує здорову імунну систему, підтримує стабільне серцебиття і допомагає кісткам залишатися міцними, регулювати рівень глюкози в крові і в виробництві енергії та білка.
https://medlineplus.gov/ency/article/002423.htm
Цинк – важливий мікроелемент, необхідний людям для здоров’я. З мікроелементів цей елемент поступається тільки залізу по концентрації в організмі.
Цинк міститься в клітинах по всьому тілу. Він необхідний для правильної роботи захисної (імунної) системи організму. Він грає роль в діленні клітин, рості клітин, загоєнні ран і розщепленні вуглеводів.
Цинк також необхідний для нюху і смаку. Під час вагітності, дитинства та дитинства організму необхідний цинк для правильного росту і розвитку. Цинк також підсилює дію інсуліну.

Дослідження підтвердило, що застосування мигдалевої олії интраназально протягом 30 днів поспіль покращує роботу нервової системи, сприятливо позначається на механізмах засипання і сну.
Застосування мигдалевої олії внутрішньо:
У чистому вигляді по одній чайній ложці один – два рази на добу;
У кулінарії мигдалеву олію використовують як багатий поживний продукт, додають в салати, пасти, холодні закуски. Зверніть увагу: властивості продукту руйнуються під впливом високих температур, тому додавати олію необхідно в уже приготовлені страви.
Перед сном можна змішати кілька крапель мигдалевої олії зі склянкою молока.
https://www.aimsindia.com/blog/benefits-of-eating-soaked-almonds-you-might-not-know/
https://www.lybrate.com/topic/almond-oil-6-amazing-health-benefits/4ad952c1936d655eb9a2e9dc0fe24b65
https://www.eatthis.com/fall-foods-better-sleep/
https://www.sleepfoundation.org/nutrition/food-and-drink-promote-good-nights-sleep
https://www.foodmatters.com/article/stressed-out-having-trouble-sleeping

Ефірні олії для поліпшення сну
Ароматерапія – одна з найприємніших та ефективних процедур, яка передбачає використання ефірних олій рослин і квітів для поліпшення фізичного і психоемоційного стану людини.
Завдяки силі нюху деякі аромати можуть поліпшити сон. Деякі аромати сприяють розслабленню, що полегшує засинання і дає відчуття гарного відпочинку наступного дня.
https://www.sleepfoundation.org/bedroom-environment/how-smell-affects-your-sleep
Запахи не просто виявляються й ідентифікуються; вони можуть викликати як психологічні, так і фізіологічні реакції. Коли приємний запах змушує вас розслабитися або неприємний запах викликає нудоту, ви відчуваєте різноманітні ефекти нюху. Аромати можуть стати частиною емоційної пам’яті, відтворюючи певні реакції на запахи, коли ви знову зіткнетеся з ними в майбутньому.
Детальніше про застосування ефірних олій в нашій статті https://nefertiti-ua.com/uk/efirnyye-masla-i-aromaterapiya-svoystva-i-obshchiye-pravila-primeneniya-efirnykh-masel-ua/

Як ефірні олії допомагають від безсоння?
Фундамент здорового способу життя починається і закінчується сном. Якщо ви виявите, що ворочаєтеся ночами, дослідження показують, що лавандова олія може бути Вашим порятунком. Адже лавандова олія знімає стрес та нервозність і використання у дифузорі або аромалампі допомагає при проблемах зі сном. Розпиліть кілька крапель на ніч, щоб створити теплу, спокійну атмосферу.
Додайте кілька крапель олії лаванди на подушки, постільну білизну або на ступні перед сном і гарний, спокійний сон вам забезпечений.
Дослідження 2018 року, опубліковане в Holistic Nursing Practice, підтверджує вплив лаванди на сон. У цьому дослідженні за участю 30 мешканців будинку престарілих було виявлено, що ароматерапія лавандою покращує початок, якість і тривалість сну у людей похилого віку.
Всього кілька крапель олії лаванди в якості добавки для ванни, забезпечують розслаблення і заспокоєння.

Іланг-іланг має кілька переваг, доведених науковими дослідженнями, наприклад, зниження тривожності і зниження артеріального тиску у деяких людей. Неофіційні дані свідчать про те, що його заспокійливий ефект також може сприяти розслабленню і при таких станах, як головний біль.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18041606/
За результатами дослідження, проведеного в грудні 2006 року, було виявлено, що метод інгаляції з використанням ефірних олій лаванди, іланг-ілангу і бергамота можна вважати ефективним медсестринським втручанням, яке знижує психологічний стрес і рівень кортизолу в сироватці крові, а також артеріальний тиск у клієнтів з гіпертонічною хворобою.
https://www.jkan.or.kr/DOIx.php?id=10.4040/jkan.2006.36.7.1123

Ефірна олія майорану – природний седативний засіб, допомагає зняти будь-яке емоційне напруження, що допомагає організму краще підготуватися до глибокого сну, дозволяючи вам заснути швидше і спати довше. Відомо, що ця олія заспокоює нерви, розслаблює м’язи і допомагає при респіраторних захворюваннях.
Щоб використовувати для поліпшення сну, ви можете втерти кілька крапель в підошви ступень і / або підошви пальців ніг. Цю олію також можна використовувати в дифузорі біля вашого ліжка.

Троянди відомі своїм привабливим ароматом, а ефірні олії троянди показали потенціал в якості ароматерапії для сну.
Дослідження на пацієнтах з депресією показало деякі показники поліпшення настрою і сну, коли вони вдихали ароматне повітря під час сну.
У дослідженні, проведеному в відділенні коронарної терапії лікарні, ароматерапія ароматами троянди, відомої як дамаська троянда (rosa damascene), показала значне поліпшення якості сну.

Якщо у тебе є людина, якій можна розповісти сни, ти не маєш права вважати себе самотнім …
Фаїна Раневська
Приємних Вам сновидінь, друзі!
🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії і трави». Якість олії підтверджено сертифікатами і відповідає показникам якості, затвердженими нормативними документами.
🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.