Корисна інформація, Поради, рекомендації

Профілактичне зміцнення імунітету при вірусних захворюваннях

Слідкуйте за гігієною вашої душі! Вірусів зараз багато, а на душу маску не одягнеш!

❤️

Початок 2020 року ознаменувався стрімким поширенням нової коронавірусної інфекції (COVID-19) в Азії, Америці, Росії, Європі і активним занесенням збудника захворювання на територію України.

Коронавіруси (Coronaviridae) – це сімейство РНК-вірусів, здатних інфікувати людину і деяких тварин. У людей коронавіруси можуть викликати цілий ряд клінічних проявів – від вірусної діареї (гострого ентериту) легкого ступеня тяжкості та гостру респіраторну вірусну інфекцію з ураженням верхніх дихальних шляхів легкого та середнього ступеня тяжкості до полісегментарних пневмоній з розвитком важкого гострого респіраторного синдрому (ВГРС). Коронавіруси ділять на три роди: Alphacoronavirus, Betacoronavirusі Gammacoronavirus. Природними господарями більшості з відомих в даний час коронавірусів є ссавці.

Відомо про цілорічну циркуляцію серед населення сезонних коронавірусів (HCoV-229E, HCoV-NL63, HCoV-OC43 и HCoV-HKU1), які можуть визначати до 20% всіх вірусних діарей у дітей і від 0,2% (у дорослих) до 2,2% (у дітей) ознаки ГРВІ легкого та середнього ступеня тяжкості. У 2002 році був виділений новий збудник атипової пневмонії, який викликав ВГРС у людей– SARS-коронавірус (SARS-CoV). Цей вірус відноситься до роду Betacoronavirus. Природним резервуаром SARS-CoV служать кажани, проміжні господарі – верблюди і гімалайські цивети.Епідемія SARS охопила 37 країн, було зареєстровано понад 8000 випадків захворювання, з них 774 з летальним кінцем. З 2004 року випадків атипової пневмонії, викликаної SARS-CoV, не виявлено. У 2012 році на Аравійському півострові був зареєстровані спалах атипових пневмоній, викликаний новим коронавірусів – MERS-CoV, також належить до роду Betacoronavirus. Захворювання отримало назву Близькосхідний респіраторний синдром (MERS). Основним природним резервуаром MERS-CoV є верблюди. З 2012 року зареєстровано 2494 хворих MERS (82% випадків в Саудівській Аравії), 858 з яких загинули. В даний час MERS-CoV продовжує циркулювати і викликати спорадичні випадки захворювання.

Інкубаційний період складає від 2 до 14 діб, в середньому 5 днів. Для COVID-19 в розпалі захворювання характерна наявність клінічних синдромів гострої респіраторної вірусної інфекції:

  • лихоманка (> 90%) різного ступеня вираженості. Відсутність лихоманки не виключає COVID-19;
  • прояви загальної інфекційної інтоксикації (слабкість, ломота в м’язах, зниження апетиту, порушення сну);
  • респіраторна симптоматика – першіння і сухість в горлі, кашель (сухий або з невеликою кількістю мокротиння) в 80% випадків. При ураженні нижніх відділів респіраторного тракту з’являються:
  • задишка при фізичному навантаженні (ходьбі) або в спокої (55%);
  • відчуття нестачі повітря, ускладнення вдиху, закладеності в грудній клітці (> 20%).

Клінічні форми і ступінь тяжкості COVID-19 Клінічні форми COVID-19

  • Інаппарантна;
  • Гостра респіраторна вірусна інфекція легкого перебігу;
  • Пневмонія без дихальної недостатності;
  • Пневмонія з ГДН;
  • ГРДС, сепсис, септичний шок.

Розрізняють COVID-19 легкої, середнього, важкого і вкрай важкого ступеня тяжкості.

(Таблиця 1). Таблиця 1 Критерії оцінки ступеня тяжкості

За даними китайського центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) COVID-19 протікає в наступних клінічних формах:

Безсимптомна інфекція – 1% позитивний результат лабораторного обстеження без симптоматики.

Легкий перебіг – 80% випадків без розвитку пневмонії або з пневмонією середньотяжкого перебігу.

Важкий перебіг – 15% гостра дихальна недостатність – ГДН (ЧДД більше 30 / хв, SpO2 ≤ 93%, PaO2 / FiO2 ≤ 300, осередки дифузних інфільтративних змін – більше 50% легеневої тканини, що з’явилися через 24-48 годин від початку хвороби)

Вкрай важкий перебіг – 3% ГДН, септичний шок, синдром поліорганної недостатності.

Літні пацієнти і пацієнти з супутньою коморбідною патологією, ожирінням, лімфопенією відносяться до групи несприятливого прогнозу.

Важка ступінь, як правило, розвивається у пацієнтів похилого віку 70 і більше років). Факторами тяжкого перебігу COVID-19 є наявність у таких хворих супутніх захворювань: цукровий діабет (20%), артеріальна гіпертензія (15%) та інші серцево-судинні захворювання (15%).

https://www.vmeda.org/wp-content/uploads/2020/04/covid-190406.pdf

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0011393X2030028X

Натуральні продукти містять безліч біологічно активних речовин з противірусною дією і, таким чином, можуть бути корисні в якості потенційних терапевтичних агентів проти коронавірусних інфекцій. Серед цих продуктів – Чорний кмин (Nigella sativa), який проявляє кілька противірусних властивостей.

Насіння чорного кмину (N sativa) містить активні сполуки жирних кислот, ефірних речовин, сапонінів і алкалоїдів.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0011393X2030028X

У різних країнах світу вже проведено безліч досліджень, в яких вивчався вплив олії і насіння чорного кмину в боротьбі з COVID-19.

Їх результати неодноразово підтверджують, що чорний кмин має противірусну, антиоксидантну, протизапальну, імуномодулюючу, бронхорозширюючих, антигістамінну, протикашльову дію, пов’язану зі збудником, а також ознаками і симптомами COVID-19

Доктор Сохаіб Ашраф – науковий співробітник Массачусетської лікарні загального профілю Гарвардської медичної школи, Бостон, США, сказав: «Коли СОViD-19 вибухнув в кінці березня, незабаром стало ясно, для нас, що ця хвороба викличе хаос по всьому світу і буде діяти як кнопка перезавантаження світової економіки.

Таким чином, ми шукали клінічні дослідження, які доводять ефективність будь-якого препарату проти СОViD-19, але, на жаль, ми не визначили лікарський препарат, який доводить свою ефективність проти СОViD-19.

Ми шукали в науковій літературі будь – який чудодійний препарат, який може бути доступний в усьому світі з широким діапазоном ефективності проти вірусів і інших мікробів, поряд з протизапальними, імуномодулюючими, антикоагулянтними властивостями і широким діапазоном профілю безпечного впливу. У цій категорії ми знайшли мед і насіння чорного кмину, що ідеально підходили під наші вимоги».

https://www.nutraingredients-asia.com/Article/2020/11/25/Covid-19-RCT-Honey-and-black-cumin-seed-help-speed-up-recovery-in-Covid-19-patients?utm_source=copyright&utm_medium=OnSite&utm_campaign=copyright

Дослідницька група Доктора Сохаіб Ашрафа провела дослідження в період епідемії в Пакистані. Його результати показують, що комбінація меду і чорного кмину сприяє позбавленню від вірусів, знижує тяжкість захворювання і смертність і є безпечним і ефективним засобом лікування помірних і важких випадків СОViD-19.

https://www.nutraingredients-asia.com/Article/2020/11/25/Covid-19-RCT-Honey-and-black-cumin-seed-help-speed-up-recovery-in-Covid-19-patients?utm_source=copyright&utm_medium=OnSite&utm_campaign=copyright

https://doi.org/10.1101/2020.10.30.20217364

«Ми бачили, як пацієнти дивним чином харчувалися завдяки цій схемі лікування навіть поза дослідження. Отже, ми впевнені, що це єдина надія на боротьбу людства з цієї широко поширеною хворобою…»

У це дослідження не включалися пацієнти, які перебувають на штучній вентиляції легенів.

Подібне дослідження проводилося групою дослідників з різних інститутів Пакистану, Чилі, Канади і США. Клінічне випробування було проведено для вивчення потенційної ефективності комбінації меду і чорного кмину (Nigella sativa (HNS)) в лікуванні пацієнтів з COVID-19. Вони прийшли до висновку, що мед і кмин є доступний терапевтичний варіант і може використовуватися окремо або в поєднанні з іншими методами лікування для боротьби з COVID-19.

Тімохінон (TQ) – основний активний інгредієнт олії чорного кмину, має антиоксидантну, протизапальну, противірусну, протимікробну, імуномодулюючою і антикоагулянтну дію. Він також збільшує активність і кількість супресорів цитокінів, лімфоцитів, природних клітин-кілерів і макрофагів, проявив противірусний ефект проти ряду вірусів, включаючи цитомегаловірус, вірус Епштейна-Барра, вірус гепатиту С, вірус імунодефіциту людини та інші коронавіруси.

Нещодавно тімохінон досліджували на противірусну активність проти штаму SARSCoV-2, на групі єгипетських пацієнтів, і, що цікаво, дослідження за методом молекулярного моделювання також показали, що тімохінон потенційно може пригнічувати розвиток COVID-19 за допомогою зв’язування з рецептор-зв’язуючим доменом на шпильці і оболонці. Білки SARS-CoV-2, які можуть перешкоджати проникненню вірусу в клітину-господаря і пригнічувати його іонний канал і активність розповсюдження.

Інші дослідження показали, що тімохінон може надавати інгібуючу дію на протеази SARS CoV2, що може знизити реплікацію вірусу, а також продемонстрував гарний антагонізм до рецепторів ангіотензинперетворюючого ферменту 2.

Кілька досліджень також показали його потенційну захисну здатність проти численних хронічних захворювань і станів, включаючи діабет, гіпертонію, дислипидемию, астму, ниркову дисфункцію і злоякісні новоутворення.

Тімохінон недавно був протестований в клінічних випробуваннях для лікування різного ступеня захворювань, його продовжують вивчати на виявлення потенційних терапевтичних ефектів в контексті пандемії COVID-19.

https://www.dovepress.com/thymoquinone-a-promising-natural-compound-with-potential-benefits-for–peer-reviewed-fulltext-article-DDDT

Слід пам’ятати, що підтримка імунної системи – необхідність кожного, так як вона є головним захисником нашого організму. При слабкому імунітеті мікроби з легкістю проникають в наш організм, в той час як сильна імунна система захищає нас від хвороб як щит.

Важливо прислухатися до свого організму і вчасно помічати потребу в тих чи інших вітамінах і мінералах.

Основними профілактичними діями є:

  1. Здоровий сон. Вчені всього світу провели дослідження, і вони доводять, що для підтримки захисних властивостей організму на належному рівні необхідно спати не менше 7 годин на добу.
  2. Правильно харчуйтеся – вживайте більше свіжих овочів, фруктів і ягід, а також моркву, шпинат, солодкий (болгарський) перець, різні види капусти, буряк. Не варто забувати і про часник і цибулю – це найпопулярніші засоби проти застуди. У цибулі та часнику містяться речовини, які зміцнюють імунну систему і володіють антибактеріальними властивостями. Петрушка, кріп і інша зелень –  джерела хлорофілу і деяких ферментів, які стимулюють роботу імунної системи. Заправляйте оліями салати. Заповнюйте оліями недолік жирних кислот. По можливості замініть цукор на мед.
  3. Не піддавайтеся стресу і зайвим переживанням, так як стрес є одним з найсильніших чинників, що порушують роботу всього організму. У стані стресу майже весь наш організм стає вразливим і виходить з ладу.
  4. Рух – це здоров’я. Тому потрібно щодня займатися спортом. Це може бути біг, плавання, заняття в спортзалі або гімнастика в домашніх умовах. Головне, виконувати фізичні вправи. При цьому досить тричі на тиждень займатися спортом, щоб зміцнити свою імунну систему.
  5. Гігієна – стежте за чистотою ваших рук. Не чіпайте брудними руками обличчя, очі, ніс. Так віруси можуть потрапити на слизову. Важливо регулярно мити руки, так як більшість мікробів передаються саме через них.
  6. Восени дуже важливо завжди одягатися по погоді. Якщо в обід сонце ще добре зігріває, то осінніми вечорами вже досить прохолодно і сиро, і застудитися в такий час дуже легко. Погода буває оманлива.

Джерело: https://times.bntu.by/news/5783-ukrepit-imunitet-legko

Сподіваємося, наші рекомендації будуть вам дуже корисні.

Бережіть себе і своїх близьких. Найчастіше знаходите привід для радості і посмішки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.