Основні причини сухості шкіри
Схильність до сухості частіше має генетичні причини. Тому кардинальних змін тут не отримати. А ось подружитися зі своєю шкірою та поліпшити її стан цілком реально. Головне – правильний догляд і профілактичні заходи.
Коли ми відчуваємо стрес або психологічну напругу, шкіра страждає разом із нами: наші токсини і гормони порушують водний баланс організму і вироблення сального жиру. В результаті ми маємо ослаблену стресом шкіру, на ній з’являються сухі та хворобливі ділянки, почервоніння та роздратування.

Крім генетичної схильності до сухості, серйозною причиною порушення водного балансу шкіри виступають зовнішні чинники.
Холод, спека, вітер та гаряче сухе повітря можуть сильно дратувати шкіру. Вони витягають з неї вологу та згубно впливають на природні захисні бар’єри. Результат їх впливу особливо помітний в холодну пору року.
Вода теж витягає вологу з шкіри, якщо температура занадто висока. З цієї причини не слід довго приймати гарячий душ чи ванну.
Шкіра часто стає сухою внаслідок неправильного догляду. Багато туалетні приналежності, такі як гелі для душу на основі мила, не так корисні для шкіри, скільки шкідливі. Користуйся цими засобами помірно і вибирай очищаючі продукти, які повертають шкірі загублену вологу.
Зазвичай сухість характерна як для шкіри обличчя, так і для шкіри тіла. Така шкіра, як правило, більш тонка і чутлива.

Коли сальні залози виробляють недостатньо секрету, тобто себума, що захищає епідерміс від пересихання і дрібних пошкоджень, шкіра гірше утримує вологу, тому часто пересихає, реагує роздратуванням, швидше старіє.
З одного боку, натуральний зволожуючий фактор відповідає за підтримання нормального рівня вологості шкіри. Суміш різних продуктів обміну речовин, поту та шкірного сала поглинає вологу і захищає шкіру від висихання. Якщо натуральний зволожуючий фактор занадто низький, то шкіра висихає.

З іншого боку, важливу роль в регулюванні водного балансу грають ліпіди шкіри. Ліпіди утворюють природний захисний бар’єр і мінімізують витрату вологи. Якщо в шкірі недостатньо ліпідів, то дуже швидко можуть з’явитися почервоніння та відчуття стягнутості. Нарешті, суха шкіра може мати одночасно вкрай низький показник зволоження та недолік ліпідів. Ступінь прояву почервоніння, подразнення або лущення залежить від індивідуальних особливостей шкіри.
Навіть немовлята можуть мати суху та чутливу шкіру, так як їх захисний бар’єр ще не дуже сильний.
Крім зовнішніх чинників, як було зазначено вище, існує ряд внутрішніх факторів, які є причиною появи сухості шкіри.
Основні внутрішні чинники появи сухої шкіри:

Не слід плутати сухість шкіри з зневодненням – тимчасовим і легко поправним станом. Збезводненої буває і жирна шкіра також. Більш того, від нестачі вологи вона починає виробляти більше жиру.
Недолік зволоження часто пояснюється неправильним доглядом та іншими зовнішніми факторами, наприклад, вітряною погодою або пересушеним повітрям в приміщенні.
Суха шкіра часто схильна до чутливості, погано переносить забруднене повітря та жорстку воду. Вона частіше дає реакцію на поширені алергени (наприклад, мед). Тому не рекомендується застосовувати для такої шкіри маски, в основу яких входить мед. А ось маски на основі натуральних олій будуть навіть дуже доречні.
Рекомендації щодо усунення сухості шкіри
Якщо причини не пов’язані зі здоров’ям, рекомендуємо прислухатися до цих порад:


Лечение сухости кожи
З метою запобігання шкіри від висихання і пошкоджень необхідний повсякденний догляд, спрямований на очищення, зменшення сухості, зволоження та захист від несприятливих факторів зовнішнього середовища, усунення запалення та суб’єктивних відчуттів свербляжу, болю та печіння.
Для досягнення цих якостей використовують численні компоненти різного походження.
Умовно їх поділяють на:
Натуральні рослинні олії для проблемної сухої шкіри
Основну увагу слід приділяти на олії, які здатні добре утримувати вологу в клітинах шкіри. Серед таких олій можна відзначити наступні: арганова, масло зародків пшениці, масло алое вера, жожоба, масло насіння руколи, мигдальне.
У ряді зазначених олій в складі є лінолева і ліноленова кислоти, які дуже важливі в створенні захисного бар’єру шкіри. Ліноленова кислота здатна не тільки утворювати гидрофильную плівку на поверхні шкіри, але і регулювати бар’єрну проникність епідермісу. Лінолева кислота необхідна як для створення водонепроникного ліпідного бар’єру, так і для регуляції місцевого імунітету шкіри.

Для комплексної терапії в лікуванні сухості шкіри слід використовувати комбінацію з декількох олій на основі однієї або двох базових.
Так, в якості базової олії може виступати оливкова або кокосова, решту основних слід використовувати в певній пропорції (від 1-2 крапель і до декількох мілілітрів).
Всі зазначені олії і багато інших Ви можете знайти у нас в магазині на нашому сайті.