Сьогодні не знайдеш людини, яка б не знала про чудодійні властивості масажу, адже його вражаючі результати та лікувальна сила були перевірені тисячоліттями. І головними помічниками тут, крім цілющих рук майстра-масажиста, виступають, звичайно ж, масажні олії. Саме вони допомагають або акцентувати, або розширити дію масажу.
Самі олії застосовуються споконвіку. Наприклад, олімпійців в Стародавній Греції вмощуювали оливковою олією, а в Стародавній Індії та Китаї застосування різних олій досягало неймовірних вершин.

Основні дії масажної олії
Надавати лікувальну дію: антицелюлітну, розігріваючу, охолоджуючу та ін.
Полегшити масажисту ковзання рук по шкірі.
Саме тому склад масажних масел складається двох груп компонентів: активних та базових.

Професійні масажисти знають, що тіло має потребу у великій кількості олії для масажу, щоб забезпечити легке ковзання, не розтягувати та не дратувати шкіру. Базові компоненти, які входять в масажні олії, забезпечують потрібне ковзання рук і бувають за своїм складом, як багатокомпонентні, так і однокомпонентні, надаючи зволожуючу та пом’якшувальну дію на шкіру.
Активні компоненти несуть функціональне навантаження та надають спрямовану в залежності від виду масажу.
Масажні олії мають різну профілактичну та лікувальну дію: релаксуючу, тонізуючу, антистресову та ін. Олії пом’якшують, покращують структуру шкіри, зволожують – все це сприяє регенерації клітин та нормалізації ліпідного обміну. І до того ж, допомагають відновити місцевий імунітет.
Застосування олій дозволяє перетворити масаж в дуже приємний ритуал, який пом’якшить шкіру, зніме напругу, додасть сил, заспокоїть нервову систему та подарує відмінний настрій на довго.

Найпоширеніші базові олії для масажу
Кокосова – не має насиченого запаху, добре поглинається, гіпоалергенна. Створює захисний бар’єр від негативного впливу навколишнього середовища. Часто використовується для зволоження потрісканої та сухої шкіри тіла.
Жожоба – не залишає жирного блиску, не має запаху, підходить для всіх типів шкіри, для зміцнення волосся. У чистому вигляді використовувати небажано, тільки в комбінації з іншими оліями.
Абрикосової кісточки – має приємний легкий аромат, прекрасно тонізує. Підходить для боротьби з целюлітом, зморшками, для дитячого масажу. Можна використовувати в складі будь-яких олій.

Мигдальну – можна використовувати для масажу тіла та обличчя, не виключаючи зону навколо очей. Використовується для лікування целюліту, має зігріваючу дію. Добре використовувати для дитячого масажу.
Каріте (ши) – використовується для зрілої шкіри та в боротьбі з целюлітом та розтяжками. Має зігріваючий та захисний ефект. У чистому вигляді використовувати не можна, максимальна його частина в складі суміші – 10%.
Посилити корисні властивості масажної суміші дозволяє додавання декількох крапель правильно підібраних аромамасел. Вони забезпечують ефект ароматерапії, збагачують склад суміші, благотворно впливають на психоемоційний фон людей і стан шкірних покривів.
Ефірні олії, що рекомендуються для застосування в масажній суміші в залежності від призначення, можуть бути наступні:



На 10 г олії-основи додається 3-10 крапель аромаолій в залежності від їх концентрації. Ефірні олії повинні добре поєднуватися між собою. В одну масажну суміш бажано додавати 3-5 видів ефірних олій. Перед їх використанням виконується проба на індивідуальну переносимість: приємне сприйняття аромату, відсутність запаморочення та інших побічних ефектів. При схильності до алергічних реакцій краще обмежитися базовою олією без ефірних.
Використання олій дає можливість зберегти шкіру від розтягування, роздратування, пошкодження верхнього шару епідермісу внаслідок активного і тривалого механічного впливу. Але головне – що використовуються натуральні олії насичують шкіру цінними компонентами, які допомагають зберегти її молодість і пружність.
