Корисна інформація

Парфумерія: Завіса минулого та впевнений крок у майбутнє…

«Якщо парфуми підібрані правильно, вони додадуть вам впевненості, а значить чарівності і шику. Бо вони як мерехтіння свічки, здатні огорнути вашу красу романтичним ореолом і додати вашій аурі магію музики і поезії ».

Й. Стефан Еллінек, парфумер.

🔷 Коли ми вдихаємо приємний запах, чи то запах чисто випраного одягу чи стиглих фруктів, то цей аромат неусвідомлено зберігається у нас у пам’яті. Запахи можуть змусити наринути колишні спогади або відчути незнайомі досі почуття. Що може бути більш хвилюючим ніж тонкий невидимий аромат, що залишає шлейф ледве вловимих асоціацій і спогадів. Випадково відчувши знайомі нотки, відразу неусвідомлено реагуєш на них, насолоджуєшся швидкоплинною миттю. Вони хвилюють, зваблюють, інтригують, зачаровують, навіть спокушають.

Аромат зачаровує і приваблює нас протягом тисячоліть.

Парфумерія Стародавнього Єгипту

Парфумерія, або мистецтво створення парфумів, почалася в стародавній Месопотамії та Єгипті і була далі розвинена у Стародавньому Римі та Персії.

Вперше парфумерія була використана в Стародавньому Єгипті. Більшість згадок про неї пов’язані з богами та жертвопринесеннями. У давньоєгипетській міфології богом пахощів вважався Дідун.

Принаймні 5000 років: ієрогліфи в єгипетських гробницях показують, що древні єгиптяни та месопотамці робили парфуми ще у 3000 році до нашої ери. Перші парфумери, єгипетські жреці, використовували ароматичні смоли, щоб підсолодити запах жертвопринесення.

Не виключено, що традицію виготовлення парфумів єгиптяни перейняли з Месопотамії. В одній із клинописних табличок від другого тисячоліття до н.е. було знайдено відомості про жінку-парфумера на ім’я Таппуті. Оскільки такої інформації було розшифровано дуже мало, основні дані беруть із папірусів Стародавнього Єгипту.

☝️Само слово «парфумерія» походить від латинського словосполучення per fumum – «посредством дыма», а воно, в свою чергу, безпосередньо пов’язане з запаленням ладану та ароматних трав під час релігійних ритуалів.


Нюх. Захоплююче занурення в науку про запахи.

Паоло Пелосі

Стародавні єгиптяни любили гарні аромати. Вони пов’язали їх із богами і визнали їх позитивний вплив на здоров’я та благополуччя. Духи зазвичай застосовувалися у вигляді мазей на олійній основі, і є безліч рецептів та зображень приготування парфумів у храмах по всьому Єгипту.
Бог парфумів Нефертум також був богом зцілення, який, як казали, полегшив страждання старіючого бога сонця Ра з букетом священного лотоса. Його можна назвати першим у світі ароматерапевтом!
Єгипет був світовим лідером у створенні парфумерії та був тісно пов’язаний із міжнародною торгівлею парфумерією. Коли Юлій Цезар узяв під свій контроль Єгипет, він продемонстрував цей факт римському народу, кинувши у натовп флакони з дорогоцінними парфумами під час свого тріумфального повернення до Риму.

Дослідники умовно виділяють два напрями у цій сфері того часу:

🔷Культовий (релігійний, для храмів) – в процесі ритуалів спалювали ароматичні речовини для одержання певного запаху парів. Існувало вірування, що солодкі пахощі привертають прихильність богів. Обкурювання їдким димом із різкими та неприємними ароматами відлякувало злих істот, хвороби та нещастя, голод та неврожай.

🔷Побутовий (народний) – виявлялося у поширенні аромаолій. Вони наносилися на тіло, одночасно зволожуючи та живлячи шкіру. Цими засобами навіть позначали свій статус та місце у суспільстві. Так, соціальна «верхівка» єгиптян використовувала пахощі лілії для демонстрації своєї елітарності.

Використання інших парфумованих засобів було найдорожчим задоволенням. Тому його могли собі дозволити лише багаті люди.

Технологія вилучення ефірних олій була досить трудомістким процесом. Вони видобувались із рослин, які спочатку потрібно було ретельно подрібнити. Далі додавалася вода, масу віджимали та пресували. Через певний час олії спливали на поверхню.

https://www.fragrancex.com/blog/history-of-perfume-and-cologne/

https://perfumesociety.org/history/the-dawn-of-perfume/

Нові аромати з усього світу

Критяни і фінікійці першими здобули вигоду з ноу-хау єгиптян щодо парфумів, які вони потім передадуть грекам. Завдяки своїм різним торговим точкам на Близькому Сході вони відкривають та імпортують нові пахучі матеріали, такі як шафран чи ладан. Пізніше завдяки завоюванням Олександра Македонського аромати з Індії будуть додані в їхню нюхову палітру. Сандал, мускатний горіх, нард та багато інших інгредієнтів сприяють цій новій ароматичній революції. У той самий час з’являються матеріали тваринного походження, такі як мускус, цивета чи амбра.

Згодом греки стають справжніми експертами у створенні запашних продуктів. Вони винаходять техніку енфлеражу, яка використовується досі, для створення перших рідких духів. Вони дозволяють квітам мацерувати у бронзових вазах, наповнених олією, які вони постійно оновлюють. Аромати розливались у керамічні, свинцеві чи золоті флакони, прикрашені уявними міфами.

Стародавній перський парфум

Не менше зачаровували пахощі стародавніх персів. Вони керували парфумерною торгівлею протягом сотень років і вважаються винахідниками парфумів, що не містять олії. У період Сасанідів виробництво ароматичних та настояних вод було досить поширеним явищем.
Парфуми займали високе місце у перському дворянському суспільстві. Перські царі часто мали свої власні «фірмові аромати», які їх наближеним та родичам не дозволялося використати. Насправді цар Персеполіс Дарій часто зображується з пляшками парфумів або пахощів. Король Ксеркс також був зображений з квітами конвалії, які часто використовувалися в ароматах.
Документально підтверджено, що у давній Персії було багато парфумерного обладнання та майстерень з виготовлення ароматів, і що перси любили експериментувати з різними ароматами та процесами дистиляції.

Рим: епоха достатку в історії парфумерії

Давньоримські духи

Стародавні римляни та греки ретельно задокументували свої процеси створення духів, тому сьогодні відтворюють кілька греко-римських ароматів. Один із цих ароматів виготовлений на найстарішій у світі парфумерній фабриці, побудованій приблизно у 1850 році до нашої ери.
Стародавній культ Афродіти, богині кохання, використовував парфуми та аромати у своїх храмах та під час богослужінь. Проте парфуми використовувалися не лише з релігійною метою. Це була велика частина перетворення Риму з маленького фермерського села на глобальний епіцентр.
Римляни споживали близько 2800 тонн імпортного ладану та 550 тонн мирри на рік. Ці аромати використовувалися в громадських лазнях для ароматизації води та у засобах для догляду за тілом, таких як бальзами, олії та парфуми для шкіри та волосся.
Деякі римляни, наприклад Пліній Старший, засуджували використання парфумів через їх розкіш і марнотратство. Коли пав Рим, така розкіш була заборонена, і парфуми знову не користувалися популярністю в Європі протягом сотень років.

Ми живемо у світі людей і їхня думка нам не байдужа. Аромати – важлива складова частина іміджу, вираз внутрішнього світу, запахи в одну мить розкажуть оточуючим, хто Ви, чого хочете досягти, що являє собою ваш світогляд, чи подобаєтеся протилежній статі і все це на підсвідомому рівні. Тому вибір свого індивідуального парфуму – вкрай важливе завдання, до якого потрібно ставитись дуже відповідально. Нюх можна легко обдурити, але інтуїцію ніколи: підсвідомо ми більше розташовані до людини, яка користується натуральними парфумами, а штучні навпаки можуть стати на заваді у спілкуванні, особливо, якщо це стосується ділових чи інтимних сторін життя.

Французький історик культури Робер Мюшембле починає свою книгу «Цивілізація запахів» з однієї події 2014 року, коли група американських учених спровокувала справжній вибух у світі науки — вони заявили, що людина здатна розрізняти більше трильйона запахів. Це відкриття підштовхнуло Мюшембле до великого дослідження історії запахів у європейській культурі.

Мистецтво накладання ароматів

🔷Для надання аромату в давнину використовувалися інгредієнти рослинного походження, у тому числі квіти, листя, насіння, деревина, смоли та камеді. Також були поширені інгредієнти тваринного походження, такі як мускус і цивета, які являють собою залізисті олії, що виробляються кабаргою і циветтою, а також сіра амбра, дивна, тверда речовина, що утворюється у травному тракті китів-кашалотів. За консистенцією нагадує віск. Вони скидають в океан травні відходи, ті в свою чергу довгий час перебувають у солоній воді, під сонцем, і таким чином дозрівають. Чим довше майбутня амбра знаходиться в природному середовищі — в океані — тим якіснішою вона буде.

Ці аромати мають тенденцію бути гострими і навіть неприємними в їхньому природному стані, але діють як фіксатори в поєднанні з іншими ароматами, підкреслюючи їх і продовжуючи їхню стійкість, не надаючи суміші своїх власних ароматів.

🔷Парфуми створюються шляхом нашарування ароматів в залежності від їх летючості, тобто від того, наскільки легко вони випаровуються. Верхні ноти швидко випаровуються – це перший запах парфумів. Середні чи серцеві ноти становлять основу парфуму. Базові ноти – це фіксатори: вони утримують і змішують інші інгредієнти та залишаються на шкірі найдовше, тому ви завжди відчуваєте їхній запах у поєднанні з іншими ароматами парфумів.

☝️«Те, що ми сприймаємо як запах, — це завжди ольфактивна картина, нюховий образ. І якщо ми, наприклад, послухаємо ожину, то з неї можна виділити три інгредієнти: запах карамелі, запах китайського секонд-хенду (без жартів) та запах зеленої трави. У парфумах відбувається та сама магія, коли дві речі, частково неприємні самі по собі, зливаючись, дають класний запах».

Анна Агуріна

Викладач Граського інституту парфумерії

❤️Компанія Нефертіті пропонує Вам високоякісні ароматичні олії та парфумерні композиції. Ми можемо гарантувати це завдяки наявності власних плантацій, якісному контролю процесу на всіх етапах виробництва від вирощування рослин для одержання сировини до створення унікального ароматного продукту, що має дієву корисну дію та створення незабутньої атмосфери.

❤️Улюблені парфуми та природні аромати створюють певну атмосферу, покращуючи настрій, благотворно впливаючи на емоційний стан. Людина намагається «залишити з собою» ці запахи, як стан гармонії та спокою, вони поступово стають частиною його іміджу, його життя.

☝️Будь-яке людське суспільство є сприйнятливим до запахів, які часто розглядаються як інструменти магії.

Цивілізація запахів. XVI – початок XIX ст.

Робер Мюшембле

Жіноча серія парфумів

Композиція Nefertiti 

 • Початкова нота: бергамот, грейпфрут, касія, мандарин, апельсин, чорна смородина
 • Нота серця: абрикос, жасмін, лілія, конвалія, троянда
 • Базові ноти: амбра, мускус, боби тонка, ваніль, кедр
 • Аромат: квітково-фруктовий

Композиція Cleopatra

 • Початкова нота: конвалія, вишня, мандарин, африканський апельсин, суниця
 • Нота серця: жасмин, ваніль, граська троянда, фіалка, бергамот
 • Базові ноти: палісандр, білі квіти пачулі
 • Аромат: квітковий – свіжий

Композиція Cairo

 • Початкова нота: ананас, гіацинт, ірис, рожевий перець
 • Нота серця: жасмин, цитрусові
 • Базові ноти: мускус, пачулі, ваніль, ветивер
 • Аромат: квітковий – свіжий

Композиція 5 Secrets

 • Початкова нота: мандарин, резеда, шавлія
 • Нота серця: цикламен, шипшина, гіацинт, ірис, нектарин, квітка персика, корінь фіалки
 • Базова нота: мускус, сандал, кедрового дерева
 • Аромат: свіжий квітковий і деревний

Чоловіча серія парфумів

Композиція Tutankhamen

 • Верхня нота: грейпфрут, морські ноти, лаванда
 • Нота серця: лавровий лист, жасмин
 • Базова нота: гваякове дерево, дубовий мох, пачулі, амбра
 • Аромат: свіжий, пряно-солодкий

Композиція Arman Fastok

Розслабляючий, свіжий, пряний, з цитрусовими нотами.

Композиція Ramses

Приємний, свіжий, цитрусовий аромат з деревними нотами.

Композиція Smell of the East

Фруктовий, ягідний, легкий для щоденного використання.

Рекомендации по применению парфюмерных композиций

🌿Парфумерні суміші Nefertiti Aroma забезпечують кращу основу для створення ваших власних парфумів.

 • Ароматичну олію Нефертіті змішайте з 96% спиртом у співвідношенні 1:1, щоб створити свій улюблений парфюм.
 • Якщо ви використовуєте свій аромат в чистому вигляді, застосовуйте його тільки в невеликих кількостях. Досить маленької краплі, щоб нанести її пальцем, наприклад, за вухо або на зап’ястя.

Ніколи не наносіть нерозбавлені суміші Aroma Blends на одяг, так як чиста олія може її забруднити!

🌿Можливо так само застосування в аромадіффузорі. Змішайте суміш ароматичних олій 1:2(1) з дистильованою водою.

🌿Особливо сприятливі ванни з ефірними оліями. З їх допомогою можна гармонізувати свій емоційний стан, привести в баланс роботу усіх органів та систем. Зробити це можна дбайливо з любов’ю до себе і свого тіла.

🔷Спосіб застосування ефірних олій для ванни.

5-7 крапель парфумерної композиції або чистої ефірної капнути на жменю солі або в столову ложку меду і розчинити у воді. Отриману ароматну воду вилити в ванну.

Парфуми оживають, лише коли ними користуються…

З любов’ю компанія Nefertiti

❤️❤️❤️

Nefertiti For Natural Oils & Herbs

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.