Корисна інформація

Олія лемонграсу – з користю для тіла та душі :-)

…Cтоячи в касу перед таким ось любителем, вона мимоволі відчувала почуття своєї переваги: у її кошику красувалися пучки свіжого коріандру, пакетики із зеленим листям лайма, баночки з кокосовою олією, павукові пагони лемонграсу і рожеві пучки цибулі-шалота.

Цимбопогон, також відомий як лемонграс, трава з колючого дроту, шовковисті голівки, трава кохін, малабарська трава, маслянисті голови і трава цитронели, є родом азіатських, африканських, австралійських та тропічних острівних рослин сімейства трав. Деякі види (особливо Cymbopogon citratus) зазвичай культивуються як кулінарні та лікарські трави через їх запах, який нагадує запах лимонів (Цитрусовий лимон). Назва cymbopogon походить від грецьких слів kymbe ( κύμβη , «човен») и pogon ( πώγων , «борода»), «які означають, що у більшості видів волохати колоски виступають із клаптів у формі човнів».

Використання лемонграсу у різних країнах світу

Ароматичні та лікарські рослини, як і раніше, залишаються важливою частиною альтернативної та традиційної медицини в багатьох країнах. Нині у медицині широко використовуються рослини та їх частини для виробництва багатьох ефективних ліків.

Алжир

В Алжирі розповсюджено використання лікарських трав як протизапальних, протигрибкових та знеболюючих засобів.  Використання герані з ароматом троянди та лимонної трави покращує хід лікування бактеріальних та грибкових інфекцій, а також полегшує зубний біль та різні порушення шлунково-кишкового тракту. Алжирський регіон Мітіджа, де процвітає традиційна фітотерапія, багатий на лікарську флору. Традиційні практики, засновані на використанні лікарських рослин, існують у різних племен у Північному Алжирі.

В Азії та Африці олія лимонграсу (Cymbopogon citratus) використовується як антисептичний, протикашльовий та протиревматичний засіб, а також для лікування болю в спині, розтягненнях. Настої з його листя використовуються в альтернативній медицині як заспокійливий, протимікробний та протизапальний засіб. У деяких африканських країнах його використовують для лікування діабету.

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.3402/ljm.v9.25431

Тайланд та Індонезія

Лемонграс завжди був частиною кулінарії тайської та індонезійської кухні, а також використовувався у лікувальних цілях для нормалізації серцевого ритму, зниження артеріального тиску та лікування менструальних спазмів та зовнішніх проявів – висипання та інше. Лемонграс часто використовують для очищення печінки, нирок, підшлункової залози та сечового міхура. І листя, і олію лемонграсу широко використовуються для лікування багатьох захворювань.

Китай

В Китаї лемонграс Cymbopogon citratus відомий, як Сян Мао і Нін Мен Цао

Основні дії лемонграсу в традиційній китайській медицині: знімає симптоми жару, головний біль, біль у животі, полегшує перебіг респіраторних захворювань, застуди, ревматичні болі.

Заспокоює Шен: безсоння, занепокоєння, стрес.

Знімає спазми: м’язові спазми, судоми.

https://www.meandqi.com/herb-database/lemongrass

https://www.whiterabbitinstituteofhealing.com/herbs/lemongrass/

http://www.efloras.org/florataxon.aspx?flora_id=2&taxon_id=108952

Індія

Лемонграс використовувався у культурі Східної Індії протягом сотень років. Він відіграє важливу роль в азіатській кухні, надаючи особливий смак та аромат м’ясу та овочам. У традиційній індійській медицині також існує дуже давня історія використання для лікування лихоманок та інфекцій. Вважається за ефективний заспокійливий засіб для центральної нервової системи.

Східно-індійський лемонграс ( Cymbopogon flexuosus ), також званий травою Кочін або малабарською травою, зростає в Камбоджі, В’етнамі, Лаосі, Индії, на Шрі-Ланці, Бірмі та в Таїланді, а західно-індійський лемонграс ( Cymbopogon citratus ) – в приморській Південно-Східній Азії. Хоча обидва можуть використовуватися як взаємозамінні, C. citratus більше підходить для приготування їжі.

В Індиї C. citratus використовується як лікарська рослина, і у парфумерії.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cymbopogon

Бразилія

Лемонграс вживається як заспокійливий чай для зняття симптомів занепокоєння, нервозності у бразильській народній медицині.

Там його називають абафадо.

Лемонграс – одна з найпопулярніших бразильських лікувальних трав, яка використовується для нормалізації роботи ЦНС, не має суттєвих побічних дій, а також не володіє снодійними або анксіолітичними (транквілізуючими) властивостями.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/0378874186900747?via%3Dihub

Австралія

Аборигенний австралійський вид лемонграсу Cymbopogon ambiguus A. Camus. (Poaceae) – багаторічна трав’яниста рослина з сильним ароматом, що росте на скелястих схилах північної території Австралії. Листя традиційно використовувалося для лікування інфекцій грудної клітки, виразок, м’язових спазмів, а також від головного болю та пов’язаних з ними скарг (настої та відвари). Cymbopogon ambiguus використовувався в якості традиційного засобу лікування головного болю у австралійських аборигенів.

https://www.hindawi.com/journals/ecam/2011/467134/

Властивості олії лемонграсу

Олія лемонграсу допомагає адаптуватися до будь-яких негативних умов, наповнює оптимізмом, справляється з дефіцитом емоцій, легко справляється з апатією та пасивністю. Аромат олії активізує позитивне мислення, володіє ароматерапевтичною дією, а саме піднімає настрій та тонус, покращує концентрацію.

Олія лимонної трави допомагає зняти головний біль, покращує обмінні процеси, полегшує стан при запамороченні, слабкості, має унікальну здатність швидко відновлювати після хвороб та нездужань.

Дослідження, проведене 6 квітня 2020 р. показало, що олію лемонграсу в перспективі можна розглядати як ефективний засіб для лікування корости.

Короста (лат. scabies) — заразне шкірне захворювання (акародерматит), яке спричиняється коростяним кліщем Sarcoptes scabiei. Передається від людини до людини внаслідок тривалого прямого контакту.

В результаті мас-спектрометричного аналізу було визначено, що основним компонентом, представленим у олії лемонграсу, є цитраль. Концентрація олії лемонграсу в 10% та 5% нейтралізувала всіх кліщів Sarcoptes в період з 10 до 25 хвилин.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32251453/

Олія лемонграсу в ароматерапії

Ароматерапія – одна з найприємніших та найефективніших процедур, яка передбачає використання ефірних олій рослин та квітів для покращення фізичного та психоемоційного стану людини.

Эфірні олії могут проникати в організм через шкіру або нюхову систему. Аромати впливають на підсвідомість, тому допомагають покращити багато сфер життя. Старовинні традиції та ритуали поступово поступилися місцем науковим дослідженням, і тепер вчені знають, що аромат прямо впливає на лімбічну систему мозку, яка контролює емоції та настрій.

Лемонграс заспокоює, сприяє глибокому розслабленню, розсіює тривоги.

Ксенія Фоміна, Секс та аромотерапія. Рецепти східних фей

Багато досліджень показали, що нюхова стимуляція спричиняє негайні зміни фізіологічних параметрів, таких як артеріальний тиск, м’язова напруга, расширение зрачка, изменение частоты моргания, температура кожи, кровоток кожи, электродермальная активность, частота пульса и активность мозга.

Результати дослідження 2015 р. свідчать про те, що олія лемонграсу має гармонізуючу дію на функцію нервової системи. Можна зробити висновок, що масаж з ефірною олією лемонграсу благотворно впливає на емоційний та чуттєвий стан.

Ефірна олія лемонграсу найчастіше використовується в клініках і спа-центрах, що сприяє гарному самопочуттю та створенню довірчої атмосфери.

Ксенія Фоміна, Секс та аромотерапія. Рецепти східних фей

Масло лемонграсса эффективно в борьбе с бактериями, гриппом и простудой. Оно обладает возбуждающими, тонизирующими, ароматическими, мочегонными и спазмолитическими свойствами. Люди, страдающие от проблем с мочеиспусканием, могут улучшить состояние, применяя масло лимонной травы. В жаркую погоду это лучшее масло для охлаждения тела и оживления разума и души. Известно эффективное использование масла лемонграсса для улучшения пищеварения, снятия симптомов тошноты и проявлений в период менструации, а также облегчение головной боли, мышечных спазмов и симптомов ревматизма.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3217679/

Полегшення ревматоїдного артриту

Ревматоїдний артрит (англ. rheumatoid arthritis) — це системне запальне захворювання сполучної тканини з переважним ураженням дрібних суглобів на кшталт ерозивно-деструктивного поліартриту неясної етіології зі складним аутоімунним патогенезом.

Ревматоїдний артрит дуже поширений серед людей різного віку.

Дослідження 2017 р. було спрямовано на визначення ступеня впливу олії лемонграсу на пацієнтів з ревматоїдним артритом. В результаті застосування олії у пацієнтів зменшувалися больові відчуття.

http://jpsr.pharmainfo.in/Documents/Volumes/vol9Issue02/jpsr09021734.pdf

https://www.researchgate.net/publication/319092284_Effect_of_lemongrass_oil_on_rheumatoid_arthritis

Протизапальні та протигрибкові властивості олії лимонграсу

Результати дослідження 2014 року дії олії лемонграсу підтвердили властивості олії як потенційно цінного протигрибкового та протизапального засобу для профілактики та лікування гострих запальних станів шкіри.

Олія лемонграсу показала протигрибковий ефект проти Candida albicans, C.tropicalis и Aspergillus niger.

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.3402/ljm.v9.25431

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/%28SICI%291099-1573%28199611%2910%3A7%3C551%3A%3AAID-PTR1908%3E3.0.CO%3B2-Q

Candida albicans (лат.) — диплоїдний грибок (молочниця), форма дріжджеподібних грибів, здатних до спарювання, але не у формі мейозу, збудник опортуністичних інфекцій людини, які передаються через рот та геніталії. Систематичні грибкові інфекції (фунгемії) є основними причинами захворювання та смертності пацієнтів з імунодефіцитом (наприклад, внаслідок СНІДу, хіміотерапії раку або трансплантації органів). Крім того, цей грибок є збудником інфекцій, що передаються у лікарнях.

Candida albicans один з організмів флори кишківника, групи організмів, яких живуть у роті та стравоході. За нормальних обставин, C. albicans є у 80% людей, не викликаючи хвороб, хоча надзвичайне збільшення його кількості викликає кандидоз (молочницю). Кандидоз часто спостерігається у пацієнтів з імунодефіцитом, часто також вражає кров та статеві органи.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Candida_albicans

Candida tropicalis – різновид дріжджів з роду Candida.

Це найчастіший патоген у господарів з нейтропенією, у яких він може поширюватися через кров у периферичні органи. Це вид, дуже близький до Кандіда albicans і легко ідентифікується як фенотиповими, так і молекулярними методами. Має протигрибкову стійкість до азолів, полієнів та ехінокандинів. Крім усіх цих характеристик, C. tropicalis вважається осмотолерантним мікроорганізмом, і ця здатність виживати при високій концентрації солі може бути важливою для стійкості грибів у сольовому середовищі.

https://en.wikipedia.org/wiki/Candida_tropicalis

Aspergillus niger — вид вищих цвілевих грибів з роду Аспергілл (Aspergillus); викликає захворювання людини, тварин (аспергільози) та рослин (шира бавовни).

Чорна «цвіль» на стінах сирих приміщень — це переважно Aspergillus niger у фазі плодоношення.

Олія лемонграсу має великий потенціал для використання в якості протигрибкового та антибіотикоплівкового засобу в медичній та харчовій промисловості, а також у побуті. Багато досліджень підтверджують активність компонентів олії проти багатьох (близько 15 видів) грибів.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%BB_%D1%87%D1%91%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4025292/

Для боротьби з пліснявою в будинку візьміть олію лемонграсу та олію чайного дерева змішайте з невеликою кількістю води та протріть заражені поверхні. Можна розпорошити суміш або додати суміш олій у фільтри.

Олія лемонграсу при хворобі ясен

Окислення та відновлення – ключові процеси в житті живої клітини, в яких бере активну участь кисень. Але іноді буває, що в організмі утворюється забагато радикальних атомів кисню. Це дуже активні атоми, які приєднуються до життєво важливих молекул, наприклад, ДНК або ненасичених жирів, та окислюють їх.

Окислювальний стрес – це реакція організму на патогени. Щоб знищити небезпечну інфекцію, що потрапила в організм, клітини запускають вільні радикали в бій. Але проблема в тому, що коли патогенів в організмі забагато, радикали починають атакувати здорові клітини, окислювати корисні молекули та руйнувати клітинні стінки. Оксидативний стрес може провокувати розвиток багатьох захворювань та симптомів: атеросклероз, діабет, гіпертензію (підвищений тиск), астму, хвороби Альцгеймера, гінгівіту, синдром хронічної втоми тощо.

Гінгівіт – це захворювання ясен, що має гострий або хронічний характер, при якому зубодесневе з’єднання жодним чином не зачіпається. При цьому запальний процес може протікати локально на певній ділянці або поширитись по всіх яснах.

Антиоксиданти – це речовини, які у мінімальних кількостях запобігають окислювальному процесу. Останнім часом виявився значний інтерес до пошуку природних антиоксидантів, що містяться в рослинах. Вважається, що природні антиоксиданти є безпечними, оскільки не викликають побічних ефектів.

У дослідженні 2011 р. взяли участь 40 осіб, у тому числі люди із запаленням ясен чи гінгівітом. В результаті чого автори дослідження визначили, що розчин для полоскання рота з олією лемонграсу має ефективну антиоксидантну дію.

Олія лемонграсу може бути приємним та корисним доповненням до регулярної гігієни порожнини рота.

https://www.researchgate.net/publication/307583343_Antioxidant_activity_of_lemon_grass_ESSENTIAL_OIL_Cympopogon_citratus_grown_in_North_Indian_plains

https://updatepublishing.com/journal/index.php/rrst/article/view/799

Стаття має ознайомлювальний характер, перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем.

Детальніше про застосування https://nefertiti-ua.com/uk/product/maslo-lemongrassa-nefertiti-ua/

🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії і трави». Якість олії підтверджено сертифікатами і відповідає показникам якості, затвердженими нормативними документами.

🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.

❤️❤️❤️

Компанія Nefertiti бажає вам міцного здоров’я, бадьорості духу, веселого настрою та молодості душі!

Our Beginning and Story | Nefertiti For Natural Oils & Herbs

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.