«Ми часто не звертаємо уваги на запахи і майже завжди їх недооцінюємо. Тим часом вони таємно впливають на наш настрій, зумовлюють вибір і взагалі роблять життя куди більш приємним. Наш ніс безперервно бомбардують різноманітні молекули, навіть якщо ми нічого не нюхаємо спеціально. Агресивні запахи нас відштовхують і нерідко рятують від потенційно небезпечних ситуацій, приємні здаються нездоланно привабливими, і часто все це відбувається поволі, так, що ми нічого не усвідомлюємо. Аромати викликають емоції і раптово повертають до життя спогади, давно заховані в глибинах пам’яті».
Паоло Пелосі
Багато хто думає, що ефірні олії – це просто приємні аромати, що створюють настрій. Або, як максимум, засіб для інгаляцій при застуді.
Насправді, ефірні олії, при вмілому застосуванні, можуть майже все. Зцілюють від хвороб, повертають красу і впевненість в собі, відновлюють внутрішню гармонію, створюють затишок в домі і нормалізують сон, допомагають в кар’єрному зростанні, веденні бізнесу і зміцнення відносин всередині сім’ї та на роботі. Ароматерапія серйозний інструмент, до якого потрібно ставитися дуже дбайливо, застосовуючи дуже акуратно.

🌿Ароматерапія – це додаткова терапія. Вона не є ліками від хвороб, висипу або нездужань, але може підтримувати традиційне лікування різних станів.
«Ароматерапія як сучасна наука викристалізувалася з Аюрведи, тибетської, грецької, арабської медицини і західної натуропатії всього лише близько ста років тому. Першим цей термін запровадив французький хімік Гаттфосс в 1928 році, який вивчав вплив лавандового масла на ранову і опікову поверхню шкіри».

🌿Ефірні олії – це натуральні ароматичні сполуки, які містяться в корі, квітках, стеблах і інших частинах рослини. Це екстракти рослин, які вважаються її імунітетом і життєвою силою.
«Ефірні олії – це прозорі або темні, безбарвні або пофарбовані летючі рідини з яскраво вираженим характерним запахом. Вони не залишають жирових плям на папері, практично нерозчинні в воді, добре розчиняються в жирах, парафіні і спирті, добре змішуються між собою, окислюються і прогоркають – осмоляються під впливом світла і кисню повітря. Натуральна ефірна олія часто містить від п’ятдесяти до трьохсот різних органічних і неорганічних компонентів, але зустрічаються і більш багатокомпонентні олії».

Як давно існує ароматерапія? Трохи історії…
Люди використовували ароматерапію тисяч років. Стародавні культури Китаю, Індії, Єгипту та інших країн включали ароматичні рослинні компоненти в смоли, бальзами та олії. Ці природні речовини використовувалися в медичних і релігійних цілях. Було відомо, що вони приносять як фізичні, так і психологічні переваги.
Дистиляцію ефірних олій приписують персам в 10 столітті, хоча ця практика, можливо, використовувалася задовго до цього. Інформація про перегонку ефірної олії була опублікована в 16 столітті в Німеччині. Французькі лікарі XIX століття усвідомили потенціал ефірних олій в лікуванні хвороб.
Лікарі стали більш відомими в 19 столітті і зосередилися на використанні хімічних препаратів. Проте, французькі та німецькі лікарі як і раніше визнавали роль натуральних рослин в лікуванні хвороб.
Джерело https://www.healthline.com/health/what-is-aromatherapy

“Якщо ароматерапія відносно молода сфера застосування ароматичних субстанцій, то парфумерія в порівнянні з нею – прабабуся. У парфумерних цілях ефірні олії використовувалися ще в Золотий Вік, коли не було необхідності в лікарських засобах – людство не знало хвороб і страждань. Згадка про парфумерне використання ароматних олій і квіткових витяжок можна знайти в найдавніших індійських, грецьких, єгипетських і китайських трактатах”.
Отже, розглянемо детальніше, застосування ефірних олій і їх вплив на організм людини.
Фармакологічні властивості ефірних олій:
- Седативна
- Знеболююча
- Покращують кровообіг
- Антиінфекційна
- Спазмолітична
- Загоююча
- Антидепресанти

Застосування ефірних олій:
🌿Через шкіру – точкове нанесення або розведення з базовим маслом для масажу;
🌿Через дихальні шляхи, інгаляційно – прямий контакт, дифузор або аромалампа.
Вдихання ефірних олій стимулює нюхову систему, частину мозку, що відповідає за нюх, включаючи ніс і мозок. Молекули, що потрапляють в ніс або рот, переходять в легені, а звідти в інші частини тіла.
Коли молекули досягають мозку, вони впливають на лімбічну систему, яка пов’язана з емоціями, частотою серцевих скорочень, кров’яним тиском, диханням, пам’яттю, стресом і гормональним балансом. Таким чином, ефірні олії можуть надавати тонкий, але цілісний вплив на організм.

Як вдихати ефірні олії?
- Старомодний спосіб: після відкриття пляшки глибоко вдихніть аромат. Або ж нанесіть 1-2 краплі олії на долоні, розітріть, складіть долоні кутом і зробіть кілька вдихів.
- Метод дифузора: змішайте ефірні олії і воду в дифузорі і включіть диво. Дифузор – це пристрій, який розсіює крихітні частинки олії по кімнаті, щоб ви могли вдихнути їх. Дотримуйтесь інструкцій дифузора, щоб вибрати правильне співвідношення олії і води.
- Сухе випаровування: нанесіть кілька крапель ефірної олії на ватний диск і понюхайте аромат, коли він розсіється.
- Вдихання паром: капніть кілька крапель ефірної олії в миску з гарячою водою. Нахиліть голову над мискою, накрийте голову рушником і вдихніть пар.
Джерело https://health.clevelandclinic.org/essential-oils-101-do-they-work-how-do-you-use-them/

Місцеве застосування: через шкіру вбираються масажні олії, засоби для ванн і догляду за шкірою. Масаж області, на яку буде наноситися олія, може поліпшити кровообіг і збільшити абсорбцію. Деякі стверджують, що ділянки, багаті потовими залозами і волосяними фолікулами, такі як голова або долоні, можуть більш ефективно вбирати олії.
❗Ароматерапія починає працювати буквально через 2-3 секунди після вдихання і через 4 секунди після нанесення на шкіру❗
Ефірні олії, в залежності від їх властивостей і ваших уподобань, можна додавати в будь-який косметичний засіб, будь то маска або лосьйон. З одного маленькою обмовкою: ви повинні точно знати склад. Тобто, косметика промислового виробництва в даному випадку не підходить. До її складу входять консерванти, барвники, емульгатори та інші компоненти, які цілком можуть вступити в реакцію з ефірною олією.

Действие эфирных масел направлено:
🌿на зміцнення здоров’я, підтримуючи нервову, судинну та інші системи організму;
🌿на зміцнення імунітету, посилюючи організм і зменшуючи ризик зараження вірусом;
🌿на допомогу в детоксикації, допомагаючи очиститися від токсинів і відчувати себе легше;
🌿на полегшення болю, допомагаючи позбутися від неприємних відчуттів в тілі, що докучають;
🌿на можливість керувати своїми емоціями, піднімаючи настрій, нейтралізуючи стрес і зайві переживання;
🌿на створення атмосфери спокою і затишку для сім’ї або під час йоги і медитацій.

Дуже важливо вибрати якісні ефірні масла. Ефірна олія починається з насіння і з землі …
Не всі продукти, що містять рослинну есенцію, є ефірними оліями. Справжні ефірні олії не змішуються з іншими хімічними речовинами або ароматами. Вони зроблені з використанням особливого процесу, який не змінює хімічний склад рослини.
Фальсифіковану, неякісну або розбавлену олію не можна використовувати в ароматерапії, на відміну від якісних ефірних олій. Якість залежить від вихідної сировини, температури обробки, швидкості витягання – і ще безлічі чинників.
Молекулярний склад ефірної олії змінюється в залежності від:
🌿Від пори року збору врожаю;
🌿Від часу доби;
🌿Місця зростання;
🌿Погодних умов.
❗Для виробництва ефірних олій потрібно багато рослинних продуктів. Наприклад, понад 200 фунтів (~ 90 кг) квіток лаванди використовуються для отримання всього 1 фунта ефірної олії лаванди. Близько 5000 фунтів (2267,96 кг) пелюсток троянд або меліси становлять 1 фунт ефірної олії троянди або меліси.❗
Джерело https://www.webmd.com/balance/stress-management/aromatherapy-overview

“Рослин, які б виробляли ефірні олії, дуже багато, ботаніки нараховують їх понад два з половиною тисяч видів. Однак, на превеликий жаль, тільки в деяких з них ефірної олії досить для того, щоб людина вловлювала її, перебуваючи в лісі або в полі, в інших олії дуже і дуже мало, адже зміст ефірних олій в рослинах невелик, від часток відсотка до 5 – 10%, і тільки в дуже рідкісних випадках до 25% і більше. Ті рослини, в яких відчутно присутні ефірні олії, називають ефіроолійними”.

Ефірні олії ніколи не наносять безпосередньо на шкіру. Їх завжди слід розбавляти маслом-носієм. Зазвичай концентрація становить кілька крапель ефірного олії на унцію олії-носія. Найбільш поширеними оліями-носіями є олія мигдалю, олія жожоба, кокосова олія або оливкова олія (важливо вибрати те, на яку немає проявів алергії або індивідуальної непереносимості).
Щоб зробити тест на алергію:
Розведіть ефірну олію в олії-носії в вдвічі більшій концентрації, ніж ви плануєте використовувати.
Нанесіть невелику кількість суміші на внутрішню сторону передпліччя або зап’ястя.
Якщо протягом 24-48 годин немає алергічної реакції, його можна використовувати.
Деякі люди повідомляють про розвиток алергії на ефірні олії після їх багаторазового використання. Якщо з’являється нова алергічна реакція, людина повинна негайно припинити її використання і уникати її запаху.
Щоб домогтися розведення від 0,5 до 1 відсотка, використовуйте від 3 до 6 крапель ефірного олії на унцію (~ 30 мл) носія. Для 5-процентного розведення додайте 30 крапель на 30 мл носія.
Максимальна концентрація 5 відсотків зазвичай вважається безпечною для дорослих.
Внутрішнє застосування ефірних олій не рекомендується. Прийняті внутрішньо олії можуть пошкодити печінку чи нирки.
Вони також можуть призводити до взаємодії з іншими ліками і можуть привести до збою в роботі кишківника.
Источник https://www.medicalnewstoday.com/articles/10884#risks

Кожна ефірна олія має свій хімічний склад і причину використання, тому важливо поговорити з ароматерапевтом, медсестрою, лікарем, фізіотерапевтом, масажистом або фармацевтом перед нанесенням або використанням олії в лікувальних цілях.
Професіонал може порекомендувати і навчити користуватися кожним продуктом, давши відповідні інструкції по нанесенню або розведенню. Як і до ліків, до ефірних олій потрібно ставитися з повагою. Важливо звернутися за професійною консультацією і уважно слідувати інструкціям.
При використанні ароматерапії слід виявляти особливу обережність при наявності будь-якого з наступних станів:
- Алергія;
- Сінна лихоманка, різновид алергії;
- Астма;
- Шкірні захворювання, такі як екзема або псоріаз;
- Епілепсія;
- Гіпертонія або високий кров’яний тиск.

Ароматерапія може мати побічні ефекти, але зазвичай вони легкі і тривають недовго.
Вони включають:
- Нудота
- Головні болі
- Деякі алергічні реакції
Якщо вам олія Вам не підходить, викликає неприємні емоції, відмовтеся від її використання в даний момент. Залежно від Вашого гормонального фону смак до олій і їх сприйняття може змінюватися.
Безпечне використання ароматерапії вагітними або матерями, що годують не доведене дослідженнями, тому не рекомендується. Протягом першого триместру вагітності ароматерапія може становити небезпеку для плоду, що розвивається. Годуючим жінкам слід уникати ефірного олії м’яти перцевої, так як воно може виділятися в грудне молоко.
Так само слід пам’ятати, що не всі ефірні олії підходять дітям. Перед застосуванням уважно вивчити властивості, побічні дії і проконсультуватися з педіатром, неонатологом.
Ефірні олії, отримані з цитрусових, можуть зробити шкіру більш чутливою до ультрафіолетового світла, збільшуючи ризик сонячних опіків. Деякі олії можуть впливати на дію звичайних ліків, тому людям, які приймають ліки будь-якого типу, слід спочатку проконсультуватися з кваліфікованим фармацевтом або лікарем.
Нарешті, при зберіганні ефірних олій важливо пам’ятати, що світло, тепло і кисень можуть вплинути на цілісність олії. Щоб бути впевненим у якості, продукти повинні надходити з джерела, що заслуговує на довіру. Ретельне дотримання інструкцій знижує ризик нанесення шкоди здоров’ю користувача.
🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії і трави». Якість олії підтверджено сертифікатами і відповідає показникам якості, затвердженими нормативними документами.
🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.
Сьогоднішній світ стає все більш стресовим, з більш частим впливом шкідливих елементів навколишнього середовища, тому необхідно зміцнювати нашу імунну систему і організм! Забезпечте себе належним доглядом, і це може постійно підтримувати здоров’я на високому рівні і зміцнювати наш організм.
Ароматерапія може допомогти полегшити деякі стани, але її слід використовувати правильно під наглядом кваліфікованого фахівця.
“При правильному виборі ефірної олії, що підкреслює індивідуальність людини, вона здатна докорінно змінити імідж, і, отже, і самооцінку людини і з глибоко закомплексованого і нещасної людини зробити впевненого в собі егоїстичного щасливця”… Із книги “В царстве ароматов” Матхура Мандала даса
