Корисна інформація, Поради, рекомендації

Олія чорного кмину при астмі, алергії і хронічному обструктивному захворюванні легень (ХОЗЛ). Застосування олії чорного кмину в промислових регіонах України.

Якби олія чорного кмину була мультиплікаційним супергероєм, вона врятувала б світ з його фірмовим суперфітонутріентним компонентом, тімохіноном. Потужний поглинач вільних радикалів, коли ви приймаєте олію чорного кмину, тімохінон, в поєднанні з іншими фітонутрієнтами, що містяться в цьому супергеройському олії, вступає в дію і розкриває свої надприродні здібності повсякденним «лиходіям». Дозволяє відновлювати імунітет і зміцнювати його, сприяє зняттю симптомів алергічної реакції, є допоміжним засобом при лікуванні легенів, має протизапальні властивості і знижує процеси окислення в організмі, захищає серцево-судинну систему і балансує цукор в крові. Замість боротьби з вигаданими злочинцями олія чорного кмину бореться з дуже реальними повсякденними погрозами у вигляді шкідливих для здоров’я недуг. Правда, у нього може і не бути власного коміксу про супергероїв (поки що), але, приймаючи олію чорного кмину, ми бачимо, що воно дійсно приходить на допомогу.

Liz Mueller

Багатогранність проблем, що виникають в процесі взаємодії природи і суспільства, їх взаємозв’язок з проблемами громадської сфери, різні територіальні масштаби визначають необхідність розділити їх на проблеми:
•глобальні, мають планетарний, загальнолюдський характер, рішення яких можливе лише на вселюдському рівні.
• регіональні, актуальні для великих територій, нерідко виходять за межі однієї держави, вирішення яких можливе на загальнодержавному або міждержавному рівні.
• локальні (місцеві) найбільш обмеженого характеру, що стосуються як територіальних комплексів, так і одиничних об’єктів, вирішення яких можна здійснити на місцевому рівні.

Забруднення атмосферного повітря є однією з основних причин смертності та захворюваності в усьому світі. Його наслідки для здоров’я варіюються від зростання числа госпіталізацій і приміщення в відділення невідкладної допомоги до підвищеного ризику передчасної смерті.
За оцінками експертів, у всьому світі з забрудненням атмосферного повітря пов’язано близько 4.2 мільйонів випадків передчасної смерті, головним чином, від хвороб серця, інсульту, хронічної обструктивної хвороби легень, раку легенів і гострих респіраторних інфекцій у дітей.

У всьому світі на частку забруднення атмосферного повітря припадає:

 • 29% всіх випадків хвороби і смерті від раку легенів;
 • 17% всіх випадків хвороби і смерті від гострих інфекцій нижніх дихальних шляхів;
 • 24% всіх випадків смерті від інсульту;
 • 25% всіх випадків хвороби і смерті від ішемічної хвороби серця;
 • 43% всіх випадків хвороби і смерті від хронічного обструктивного захворювання легенів.

Протягом останніх десятиліть фактори навколишнього середовища, а також індивідуальні чинники (наприклад, генетика і епігенетика) привели до збільшення частоти запальних, алергічних та імунодефіцитних захворювань. Незбалансована імунна система може викликати декілька патологічних механізмів, таких як вивільнення цитокінів і медіаторів запалення, рекрутування запальних клітин, апоптоз, дисфункція процесів відновлення клітин і окислювальний стрес. Ці механізми можуть призвести до каскаду запальних і деструктивних процесів, які виробляють патологічні прояви алергічних та інших бронхолегеневих захворювань.
В основному люди залишаються з виникаючими проблемами наодинці, а про профілактику здоров’я і веденні здорового способу життя зараз думають не всі, тому відсоток захворювань зараз досить високий.
Ми забули і віддалилися від натуральних живих продуктів, які дарує нам природа, знецінили їх позитивний і благотворний вплив на наш організм.
Про лікувальні якості олії чорного кмину було відомо ще за часів Гіппократа. Офіційна медицина зацікавилася олією чорного кмину в п’ятдесятих роках дев’ятнадцятого століття. З тих пір безліч лабораторій по всьому світу намагається зрозуміти, в чому секрет дивовижної дії олії чорного кмину на людський організм.
Багатий хімічний склад олії чорного кмину просто дивовижний.

Розглянемо деякі дослідження, проведені вченими в різних країнах світу.

Олія чорного кмину для людей з хронічним обструктивним захворюванням легенів

Хронічне обструктивне захворювання легень – це хвороба легенів, що характеризується
хронічним обмеженням потоку повітря в дихальних шляхах. Симптоми ХОЗЛ з часом поглиблюються. Задишка при фізичному навантаженні поступово перетворюється в задишку в стані спокою. Ця хвороба нерідко не діагностується і може бути небезпечною для життя. Раніше ХОЗЛ часто називали термінами “хронічний бронхіт” і “емфізема”.

В даний час ХОЗЛ посідає третє місце серед основних причин захворюваності і смертності в світі.

Ускладнення і наслідки

ХОЗЛ – захворювання з неухильним прогресуванням, яке може привести до наступних ускладнень:

 • дихальна недостатність;
 • пневмоторакс (проникнення повітря в плевральну порожнину внаслідок розриву структурно зміненої тканини легені з порушенням механізму дихання);
 • пневмонія (запалення легенів);
 • тромбоемболія (закупорка судини тромбом з порушенням руху крові по ньому);
 • бронхоектази (деформації бронхів з розвитком їх функціональну неповноцінність);
 • легенева гіпертензія (підвищення тиску в системі легеневої артерії);
 • хронічне легеневе серце (потовщення і розширення правих відділів серця з порушенням функціональних можливостей внаслідок підвищеного тиску в системі легеневої артерії);
 • хронічна серцева недостатність;
 • фібриляція передсердь (миготлива аритмія) – порушення серцевого ритму.

Даний факт змушує багатьох вчених шукати шляхи вирішення даної проблеми. В одному з університетів Загазіга (Єгипет) було проведено дослідження по впливу олії чорного кмину на функцію легенів.
У дослідженні брали участь 100 пацієнтів з ХОЗЛ легкого та середнього ступеня тяжкості, методом випадкового відбору розділених на 2 групи. Першій групі були призначені тільки стандартні препарати (контрольна група), другій групі призначили додатковий прийом олії чорного кмину (група BSO). Результати були зібрані відразу і повторно через 3 місяці у 44х пацієнтів з контрольної групи і у 47 пацієнтів в групі BSO. Результати групи BSO показали значне зниження окислювальних і запальних процесів; збільшення антиоксидантів; поліпшення PFT в порівнянні з першою контрольною групою і їх вихідними показниками.
Додавання до лікування олії чорного кмину може бути ефективною додатковою терапією для поліпшення легеневих функцій, запалення і дисбалансу антиоксидантів у пацієнтів з ХОЗЛ.
(детальніше https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405844020315541)

Дослідження було зареєстровано в Реєстрі клінічних випробувань Індії (CTRI / 2020/04 / 024927at http://ctri.nic.in ).

Чорний кмин при астмі і алергії
Якщо ви не знайомі з астмою, це стан, що викликає спазми в легенях. Ці реакції ускладнюють дихання, викликаючи стиснення грудної клітини та викликаючи кашель і хрипи.
Хоча симптоми астми зазвичай успішно лікують за допомогою інгаляторів, в крайніх випадках вони можуть бути фатальними. Астматичні реакції зазвичай викликаються алергією на пилок, пил або лупу. Вони також можуть бути викликані респіраторними інфекціями, в тому числі застудою.
У деяких випадках фізична активність може викликати реакцію. Багато дітей страждають астмою, оскільки вони чутливі до факторів навколишнього середовища.
Олія чорного кмину ефективно знижує частоту нападів астми і алергічних реакцій. За ці переваги відповідають його антигістамінні і протизапальні властивості.
Він зменшує набряк дихальних шляхів і попереджує кашель, чхання, нежить і утруднення в грудях, викликані алергією.

https://www.noomihealth.com/black-cumin-oil-respiratory-health/

Фітотерапевтичні дослідження: добавка Nigella sativa полегшує симптоми астми і покращує біомаркери

Дослідження проводилося за участю вчених з Університетського коледжу Лондона і Університету короля Абдель Азіза Саудівської Аравії, щоб з’ясувати ефективність дії олії чорного кмину на пацієнтах з діагнозом астми.

В даному дослідженні взяли участь 80 астматиків. Первинний результат дослідження полягав в оцінці балів по контрольному тесту астми, а вторинний результат – у тестуванні функції легень.

40 пацієнтів отримували капсули з олією Nigella Sativa Oil по 500 мг два рази на день протягом 4 тижнів, в той час як інша група отримувала плацебо. Група, яка отримувала лікування олією кмину, показала суттєве покращення результатів при тестуванні в порівнянні з плацебо.

Дослідження привело до висновку, що додавання олії чорного кмину покращує перебіг симптомів астми з тенденцією до поліпшення легеневої функції.

Ще одне дослідження проводилося в Мешхедском університеті медичних наук (Іран), в якому залучили 15 пацієнтів з астмою для визначення дії 50 і 100 мг / кг екстракту чорного кмину в порівнянні з 6 мг / кг теофіліну.

Результати цього дослідження показали, що чорний кмин має відносно сильний бронхорозширюючий ефект на дихальні шляхи при астмі. Однак вплив екстракту цієї рослини на більшість виміряних параметрів PFT був менше, ніж вплив теофіліну (у використовуваних концентраціях).

(детальніше https://www.naturments.com/blog/black-seed-oil-benefits-on-respiratory-health/)

Також дослідження проводилися в Китаї Департаменом генетики та молекулярної біології і Сіаньським університетським медичним коледжем Цзяотун. (детальніше https://smw.ch/article/doi/smw.2010.13128)

Дослідження ефективності олії чорного кмину при лікуванні алергічного риніту

В результаті дослідження вплив олії кмину на алергічний риніт, виявилося, що 100% учасників в групі легкого ступеня тяжкості, 68,7% в групі середнього ступеня тяжкості і 58,3% в групі тяжкого ступеня не проявили ніяких симптомів алергічного риніту через 6 тижнів.

Ефективність чорного кмину при алергічних захворюваннях

Чотири клінічних дослідження, в яких взяли участь 152 пацієнтів з алергічними захворюваннями (алергічний риніт, бронхіальна астма, атопічна екзема) підтвердили ефективність чорного кмину при алергічних захворюваннях.

Олію чорного кмину давали пацієнтам у капсулах в дозі від 40 до 80 мг / кг на добу.

Симптоми прояву алергії знизилися, спостерігалося невелике зниження тригліцеридів в плазмі, підвищення холестерину ЛПВЩ. Підводячи підсумки дослідження, можна сказати, що олія чорного кмину є ефективним допоміжним засобом при лікуванні алергічних захворювань.

Як видно з численних результатів, олія чорного кмину ефективно покращує здоров’я органів дихання.

Його дія здатна зменшувати симптоми астми та алергічні реакції. Можна навіть виділити його антигістамінні і протизапальні властивості, що є явною перевагою.

Прийом олії чорного кмину може зменшити набряк дихальних шляхів і зупинити кашель, нежить, чхання і спазми в грудях, викликані алергією, допоможе вам розслабитися. Ефективно приймати олію чорного кмину при застуді або профілактичних цілях завдяки антиоксидантним і протимікробним властивостям, вона захистить вас від хвороб, зміцнивши вашу імунну систему.

Кілька досліджень було проведено з вивчення впливу тімохінона (що міститься в чорному кмині) на серцево-судинні захворювання, репродуктивні розлади, діабет і респіраторні захворювання. І що найприємніше, тімохінон має дуже низький рівень побічних впливів і не токсичний.

(детальніше https://www.naturments.com/blog/black-seed-oil-benefits-on-respiratory-health/)

«Деякі клінічні дослідження показують, що прийом екстракту чорного кмину протягом трьох місяців може поліпшити такі симптоми, як дихання зі свистом і кашель, в порівнянні з плацебо у пацієнтів з помірною та важкою астмою, які вже приймають звичайні ліки від астми».

🌿Фармацевт і письменник Девід Дж. Форман

https://www.nutritionaloutlook.com/view/respiratory-health-can-nutritional-ingredients-breathe-life-into-the-respiratory-category

Враховуючи досвід зарубіжних дослідницьких інститутів охорони здоров’я можна зробити висновок, що олія чорного кмину може бути корисна в сучасних екологічних умовах України, особливо в її промислових регіонах з хімічним і металургійним виробництвом.

Екологічна проблема України стосується кожного з нас!

Екологи стверджують, що Україна – “найбрудніша” країна в Європі. Очолює список топ 10 екологічних проблем України забруднення атмосфери. Щорічно кількість шкідливих викидів в атмосферу підприємствами нашої країни збільшується в середньому на 8%.

У 2018 році був складений “антирейтинг” найзабрудненіших міст України, які очолив Дніпро і Маріуполь, а 14 міст нашої країни мають досить серйозні екологічні проблеми рідного краю.

https://focus.ua/ukraine/449254-reiting-ekologicheskoi-bezopasnosti-regionov-gde-v-ukraine-samyi-chistyi-vozdukh

Стаття несе в собі виключно ознайомчий характер. При використанні олії кмину ознайомтеся з протипоказаннями і проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем.

🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії і трави». Якість олії підтверджено сертифікатами і відповідає показникам якості, затвердженими нормативними документами.

🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.

Компанія Nefertiti бажає вам здоров’я і благополуччя, вдихайте аромати природи на повні груди.

Всі закони неба і землі живуть в тобі. Життя саме по собі є істина, і це не зміниться ніколи. Все суще на небі і на землі дихає. Дихання – це нитка, що зв’язує весь Всесвіт воєдино.

Моріхей Уесіба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.