Корисна інформація

Дія ефірних олій. Біоактивність, синергізм, хемотип

„Ніколи не треба слухати, що кажуть квіти. Потрібно просто дивитися на них і дихати їх ароматом.”

Антуан де Сент-Екзюпері, книга Маленький принц

Давня історія надала неофіційні свідчення терапевтичного використання ефірних олій, але за останні кілька десятиліть все більше наукових досліджень також підтвердили їхню користь для здоров’я. Об’єктивна доказова база, що підтримує аромотерапію, включає клінічні випробування, а також історії хвороби, клінічні аудити, а також суб’єктивні дані про результати, про які повідомляють пацієнти.

🌿Ефірні олії (ЕО), витягнуті з ароматичних рослин, є цікавими натуральними продуктами і становлять важливу частину традиційної фармакопеї. Останнім часом значний інтерес викликає використання деяких ефірних олій у якості альтернативних протимікробних та фармацевтичних засобів.

Ефірні олії мають безліч властивостей. Одні впливатимуть на кілька функцій організму, інші матимуть тонізуючу або заспокійливу дію.

❗Їхня мета – покращити або зберегти гарне самопочуття, допомагаючи імунному захисту організму та активуючи самовідновлення.

Їх аромати, запахи надаватимуть позитивну, розслаблюючу або заспокійливу дію, а потім їх активні інгредієнти діятимуть на організм.

Всесвітнє визнання здобула робота студента доктора Ремсі, який почав досліджувати ефірні олії зі своїм наставником, головним дослідником доктором Кеннетом Корахом, як пост-бакалаврат IRTA (Intramural Research Training Award) у Національному інституті наук про здоров’я довкілля, її підхопили великі засоби масової інформації, включаючи журнал Time, Forbes, BBC та сотні інших.

«За останнє десятиліття ефірні олії перетворилися на багатомільярдну індустрію, – зазначив Ремсі. «Мільйони американців регулярно використовують товари, що містять ефірні олії, включаючи мило, лосьйони, шампуні, засоби для укладання волосся, одеколон та пральні порошки. Наше суспільство вважає ефірні олії безпечною альтернативою більш інвазивним формам лікування через уявлення про те, що вони більш «природні».

В рамках дослідження в літературі знайдено противірусні, антибактеріальні та протигрибкові властивості багатьох різних ефірних олій.

Біоактивність ЕО є сумою його складових, які діють синергічно або антагоністично. Термін «біоактивність» можна використовувати для всіх ефірних олій, а також для їх основних активних компонентів, стабільних або летких, таких як монотерпени, сесквітерпеноїди, бензоїди та фенілпропаноїди, які виявляють свого роду біологічну активність щодо людей, тварин та рослин.

Більшість антимікробної активності деяких ефірних олій рослин залежить головним чином від їх біоактивних окремих компонентів, які здатні інгібувати зростання мікроорганізмів та/або повністю пригнічувати патогени. Фактично кілька досліджень пояснили, що синергетичний ефект між двома або більше хімічними складовими може відігравати особливу роль у біологічній активності ефірних олій.

Під синергізмом у медицині розуміється комбінований вплив речовин на організм, у якому підсумований ефект перевищує дію, що надається кожним компонентом окремо.

Синергізм між ароматичними рослинними компонентами часто відіграє істотну роль в ефективності та зниженні резистентності будь-якого патогенного мікроорганізму. Отже, деякі компоненти, такі як карвакрол, γ -терпин і п-цимен, більш ефективні, коли вони комбінуються разом. Ця синергетична дія пов’язана з п-цимолом, який діє як медіатор транспорту карвакролу через компоненти клітинної стінки та цитоплазматичну мембрану патогенних грибів. Крім того, ферментативні реакції всередині ефірних олій та ліпофільні властивості окремих біоактивних компонентів можуть відігравати роль у деградації плазматичної мембрани мікроба.

У минулому столітті було встановлено, що зовні ідентичні ароматичні рослини, що належать до одного ботанічного вигляду, різняться за біохімічним складом. Під впливом зовнішніх впливів вони синтезують абсолютно різні ефірні олії – від ніжних до дратівливих шкіру, з тонким або сильним ароматом.

Склад кожної ефірної олії може змінюватись в залежності від певних умов, таких як сорт рослини, частина рослини, район зростання, кліматичні зміни, час збору врожаю, умови зберігання та хемотип кожного компонента.

https://www.hindawi.com/journals/bmri/2017/9268468/

🌿Хемотип – це різновид рослин одного ботанічного виду, які практично ідентичні на вигляд, але з яких виробляють ефірні олії з різними ключовими компонентами. Різні ґрунти та різний клімат можуть призвести до змін у кількості складних ефірів, спиртів та інших елементів, що входять до складу ефірної олії.

Тому не можна очікувати, що склад ЕО буде однаковим щороку, навіть якщо вони видобуваються на одній і тій же території.

Поняття хемотипів запровадив австрійський ботанік Отто Штапф (1857-1933) у 1906 році. У “Бюлетені Британського ботанічного саду Кью” (Лондон) він написав цікаву статтю про рослини одного ботанічного виду, а саме цітронеллі цейлонській Cymbopogon Nardus (L.) Rendle (раніше званої Andropogon), які можуть синтезувати різні хімічні речовини. Він вказував на схожість деяких цих речовин з тими, що синтезує лемонграс (Cymbopogon citratus і С. flexuosus), і розповідав про подібні, часто ледь помітні відмінності в біохімії тропічних трав. Штампф використав термін “фізіологічні раси”.

Дія ефірних олій

👍Ефірні олії дуже здорово працюють «через шкіру» у таких ситуаціях:

  • головний біль (наносяться на лоб та віскі);
  • порушення травлення (втираються у живіт);
  • синусит, нежить, бронхіт, отит (наносяться на ніс, груди, навколо вух);
  • почуття тривоги, стрес (втираються у область сонячного сплетення);
  • дерматологічні проблеми (подразнення, екзема, псоріаз та ін.).

Що важливо пам’ятати про застосування зовнішньо:
•розбавляти подразнюючі олії
• не наносити на слизові
• розбавляти олією (крем, лосьйон алое)
• масаж (5-10%)
• ванна (розчиняти в рідкому милі, молоці, солі, меді) 12 крапель дорослим, 6 – дітям
• наносити локально (прищики, варикоз, гематоми, застуда)
• компреси (3 краплі на гарячий та холодний компрес)

Ефірні олії допомагають:

🌼Відчути ваше тіло, наповнити його силою, енергією, легкістю та бадьорістю

🌼 Відчути легкість у тілі та на душі

🌼 Поліпшити стан шкіри та волосся, оновитися, погіршити та засіяти

🌼Придбати нові корисні звички для догляду за собою

🌼 Легко відрегулювати своє харчування для чудового самопочуття, бадьорості та легкості

🌼 Навчитися розслаблятися та регулювати стрес

🌼 Вибудувати свій режим дня для енергії та реалізації ваших цілей

«Повідомляється, що ароматерапія за певних умов постійно покращує емоційне здоров’я, у тому числі знижує тривогу та депресію»,— сказала професор Луїза Беннетт, провідний автор дослідження зі Школи хімії Університету Монаша.

https://www.monash.edu/science/news/current/essential-oils-can-be-beneficial-for-your-health-and-mood,-study-finds

🌿Ефірні олії можуть підняти вам настрій і змусити вас почуватися добре за допомогою лише подуву їхнього аромату. Деяким людям вони можуть допомогти полегшити симптоми різних захворювань.

🌿Вдихання ароматів ефірних олій може стимулювати області лімбічної системи, яка є частиною вашого мозку, яка відіграє роль в емоціях, поведінці, нюху та довготривалій пам’яті.

🌿Цікаво, що лімбічна система бере активну участь у формуванні спогадів. Це може частково пояснити, чому знайомі запахи можуть викликати спогади чи емоції.

🌿Лімбічна система також відіграє роль у контролі кількох несвідомих фізіологічних функцій, таких як дихання, частота серцевих скорочень та кров’яний тиск. Таким чином, деякі люди стверджують, що ефірні олії можуть фізично впливати на ваш організм.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2917081/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23072843/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15157428/

https://www.healthline.com/nutrition/what-are-essential-oils#how-they-work

https://bmcresnotes.biomedcentral.com/articles/10.1186/s13104-016-2371-1

Молодежь | Нефертити

Рецепт для гарного настрою:

  • 9 крапель – ефірна олія апельсина Nefertiti
  • 9 крапель – ефірна олія грейпфрута Nefertiti
  • 7 крапель – ефірна олія лимона Nefertiti

Такий рецепт для дифузора допомагає зібратися з думками, налаштуватися на ефективну роботу і бути в хорошому настрої.

Можна змішати в рівних пропорціях олію апельсина та олію полуниці, вийде справжній фруктово-ягідний вибух, який зробить ваш настрій яскравим і по-справжньому весняним.

🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії та трави». Якість олії підтверджено сертифікатами та відповідає показникам якості, затвердженим нормативними документами.

🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.

Floral Cent Kit

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *