Корисна інформація

Ресурсний стан. Тривога та стрес. Зберігаємо любов і мир у душі

Хто споглядав велич природи, той і сам прагне до досконалості та гармонії. Наш внутрішній світ має уподібнюватися до цього зразка. У чистій атмосфері все чисто.

Оноре де Бальзак

Кожен з нас прагне здобути радість, гармонію та спокій. У такому стані людина здатна жити, творити, любити, бажати та діяти. Це означає, що її найголовніші потреби задоволені і є ресурси для спілкування, взаємодії, досягнення поставленої мети. Цей стан можна назвати ресурсним. В емоційному плані він відчувається як душевне піднесення, зацікавленість, коли енергія б’є через край і хочеться якнайшвидше взятися за справу, взяти на себе нові проекти та проявити себе.

Ресурсний стан — це сукупність духовної та фізичної енергії, відчуття внутрішнього балансу, за допомогою якого людина може повноцінно жити та досягати поставленої мети.

Наявність ресурсного стану дуже важлива для розвитку особистості, і він включає:

 • фізичне здоров’я
 • інтерес до життя
 • емоційна рівновага
 • мотивація до реалізації тих чи інших цілей
 • час

😃У ресурсному стані ми відчуваємо свободу, впевненість у власних силах, здатні контролювати свої емоції, проживати їх, знаходити радість у житті.

😔Заблоковані емоції або зовнішні події часто не дозволяють нам відчути всю радість життя. Тоді немає енергії, сил та/або навіть бажань.

❗️Ефірні олії дозволяють виявити ці «блоки», м’яко і дуже дбайливо заповнити потреби, що бракують, або «провести» людину до стану, в якому вона здатна зробити це сама.

💡Зустрівшись зі своєю ресурсною олією, людина часто розуміє, що потребує саме її: вона надає сил і енергії, допомагає повернутися в стан внутрішньої рівноваги. Іноді це навіть неможливо пояснити – просто хочеться вдихати аромат знову і знову.

❗️Ефірна олія тонко впливає на 3-х рівнях:

⠂фізичному: ароматичні молекули через легені потрапляють у кров

⠂психоемоційному: через лімбічну систему головного мозку

⠂енергетичному: ефірні олії мають високі вібрації

Правильно підібрані ЕО здатні надати сил або заспокоїти, допомогти знайти відповіді всередині себе і дати ресурси психіці для адаптації до обставин, що склалися.

Така дія ресурсної олії дозволяє людині:

 • почути Себе, своє Тіло, свої справжні потреби та бажання
 • можливо, знайти своє призначення, пережити вікові та/або екзистенційні кризи
 • відпочивати, відновлювати сили, розслабляються душею та тілом
 • приходити в баланс та відкривати нові джерела енергії
 • чути внутрішній відгук і вчитися довіряти навколому світу
 • поступово змінювати мислення та залучати можливості
 • прощатися з негативом, позбавлятися страхів і ставати спокійніше

Тривога та стрес…

Жіноча психіка так влаштована, що реагує на зовнішні події, що відбуваються у світі, сім’ї чи роботі. В результаті з’являється тривога, стрес і напруга, з якими необхідно працювати.

Якщо заплющувати очі на психологічний дискомфорт, це призведе до більш серйозних і руйнівних наслідків: хвороб, проблем у відносинах, відсутністю достатніх коштів, нереалізованості, відсутності радості в житті.

Тривога може відчуватися як справді руйнівна сила в нашому житті — наші емоції, баланс розуму, наш графік, наша робота та наші стосунки можуть страждати під її впливом. Тривога ніби «відводить нас від самих себе», ми губимося, не знаємо у якому напрямку йти, не можемо тверезо поглянути на ситуацію.

Порушуються всі фізіологічні процеси в організмі:

 • дихальний процес – ми дихаємо поверхнево та нерівномірно, часто забуваємо дихати
 • скелетно-м’язова – м’язові спазми та біль
 • травна система – ми неправильно перетравлюємо їжу та емоції
  Тобто страждає весь організм як на рівні фізіології, так і на емоційному стані.

Стрес – стан психологічного та фізичного напруження у відповідь на зовнішній вплив. Його здатні викликати скрутні ситуації, монотонна діяльність та емоційні фактори. Стрес допомагає адаптуватися до мінливого навколишнього середовища, але може спричинити негативні для здоров’я наслідки.

Корисний стрес чи ні?

Короткочасний разовий стрес має позитивний вплив. У відповідь на стимул організм виробляє три гормони: кортизон, адреналін, норадреналін та активує роботу клітин імунної системи.

Завдяки цьому у людини на невеликий час:

 • покращується пам’ять
 • покращується імунітет
 • збільшується швидкість регенерації тканин
 • активуються інтелектуальні здібності
 • підвищується витривалість нервової системи
 • покращується робота органів чуття

Якщо людина систематично піддається впливу стресового фактору, всі її органи та системи напружено працюють. В результаті організм інтенсивно витрачає сили, проходячи через три стадії процесу.

 • У першій стадії – реакція тривоги (у відповідь на роздратування, незалежно від його природи), відбувається активізація всіх систем організму.
 • У другій стадії – стадії резистентності (опірності, стійкості), організм починає адаптуватися до дії стресора, що триває.
 • Третя стадія – стадія виснаження, настає при тривалому впливі стресора. Енергія, що необхідна адаптації, виснажується, загальна опірність організму різко падає. Якщо в цей період не буде надано допомогу, стадія виснаження може завершитися серйозним захворюванням і навіть смертю.

Ароматерапія може надати істотну допомогу в корекції стресових навантажень, зняття напруги та релаксації.

Стародавні цілителі тисячоліттями використовували ефірні олії для зміцнення здоров’я та лікування найрізноманітніших захворювань. Крім цього, понад 2500 років тому стародавні китайці написали цілий медичний трактат під назвою «Внутрішній канон жовтого імператора», в якому розкривалася найважливіша роль ефірних олій у лікуванні хвороб.

На щастя для нас, східні практики продовжували використовувати ефірні олії, хоча сучасна західна медицина неохоче приймала їх.

Завдяки дослідженням та успішному застосуванню олій, лікарі західної медицини почали виявляти інтерес до давньої мудрості використання цих природних компонентів.

Хоч і не всі фахівці в галузі охорони здоров’я сприймають олії, по праву вони все ж таки заслуговують на визнання як ефективний засіб лікування та профілактики багатьох захворювань, а також зняття симптомів болю.

Ефірні олії містять активні речовини, що легко випаровуються, які швидко проникають через нашу дихальну систему в мозок. Вони впливають на нашу лімбічну систему, що є емоційним центром мозку у регуляції функцій органів нюху, інстинктивної поведінки, емоцій, пам’яті, сну.

Вважається, що лімбічна система є важливим елементом реакції організму на стрес, оскільки вона тісно пов’язана з ендокринною та вегетативною нервовою системою.

Як тільки ми відкриваємо флакончик з ефірною олією (ЕО), молекули аромату відразу переміщуються від нюхової системи до лімбічної.

 • за 22 секунди ЕО досягають мозку
 • за 2 хвилини молекули ЕО проникають у кровотік
 • через 20 хвилин починають впливати на кожну клітину нашого тіла.

5 ефірних олій при тривожності та стресі

🌿Лавандова олія має легкий седативний ефект, сприяє зниженню напруженості й занепокоєння. Застосовують при безсонні, нервових напруженнях, депресивних станах, спричинених тривалим стресом, підвищеною нервозністю та агресивністю, нормалізує сон. Олія лаванди чудово підходить для релаксації. Вона позбавить від стресу та покращить нічний сон. Усуне перезбудження та плаксивість, допоможе заспокоїтися, глибоко розслабитися та відновити внутрішні сили.

🌿Жасминова олія У дослідженнях згадується, що запах жасмину має таку ж заспокійливу дію, як валіум. Ця ефірна олія підвищує рівень гамма-аміномасляної кислоти (в цілих 5 (!) разів), яка значною мірою зменшує почуття тривожності.

🌿Олія майорана корисно для серця, дуже ефективно знімає стрес та допомагає при безсонні. Майоран зігріває тіло та душу. Прекрасно допоможе при безсонні, особливо у поєднанні з лавандою у теплій ванні перед сном.

🌿Олія троянди зменшує концентрацію гормонів стресу, допомагає подолати депресію туги, панічні атаки, неврози. Знижує конфліктність, сприяє встановленню відносин на довірі. Працює з підвищеною уразливістю, почуттям самотності, закритістю.

🌿Олія бергамота позбавляє депресивних станів, допомагає подолати тривожність і зміцнює загальне самопочуття. У робочій обстановці бергамот ефективний для підвищення мотивації (як лемонграс) і позбавлення страху перед виступами, вдома – зі зняттям нервової напруги і занепокоєння, при панічних атаках і порушенні сну.

💡Заспокійлива суміш:

Поєднання ваших улюблених розслаблюючих олій також є дуже гарною ідеєю.

Зробіть для себе таку суміш, і вона стане найулюбленішою:

 • 5 крапель ефірної олії Лаванди
 • 3 краплі ефірної олії Іланг-Іланг
 • 2 краплі ефірної олії Бергамоту

Змішайте олії в такій пропорції у скляній пляшці.

 • додавати у теплу ванну – достатньо 3 краплі
 • додати до Дифузора – 3-5 крапель
 • створити заспокійливий тонік – 8 крапель на 100 мл води, перед вживанням струсити.

🌼Кожен із нас може врятувати світ…

Під час лівано-ізраїльської війни ряд дослідників провели експеримент, у якому групу людей навчали здатності “відчувати” світ у собі. У спеціально призначений час цих людей закидали у понівечені війною регіони Близького Сходу. І коли вони серед цього кошмару переповнювалися почуттям світу, терористичні події припинялися, злочини проти мирних жителів йшли на спад, кількість постраждалих, що доставляли до шпиталів, і кількість дорожніх пригод зменшувалася.

Коли ці люди переставали зосереджуватися на переживанні світу, все поверталося на своє місто. Такі дослідження підтвердили раніше зроблені відкриття. Дослідники змогли вирахувати кількість людей з почуттям світу в душі, яка потрібна для того, щоб цей стан позначився на навколишньому світі. Наприклад, для міста з мільйонним населенням знадобилося б приблизно 100 людей. А для регіону з населенням 6 мільярдів вона становила б менше ніж 8000 осіб.

Формула враховує лише той мінімум людей, який потрібний для того, щоб розпочати процес оздоровлення світу. Чим більше людей охоплено почуттям світу, то швидше виникає потрібний ефект. Це дослідження отримало назву “Міжнародного проекту світу на Близькому Сході”, а його результати опублікувні у видавництві “Журнал вирішення конфліктів” (1988 р).

Світ тримається на людях, які мають любов і мир у душі. Це кістяк, основа організму цивілізації. Вони не скаржаться, не засуджують недосконалість світу, не зневажають “матрицю-систему”. Не закликають із неї виходити. Вони просто спокійно роблять свої справи, прикрашають своє життя на благо собі, іноді навіть не замислюючись про те, що їхнє особисте благополучне життя рятує цей світ від руйнування.

🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії та трави». Якість олії підтверджено сертифікатами та відповідає показникам якості, затвердженим нормативними документами.

🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.