Корисна інформація, Поради, рекомендації

Полегшіть навчальний рік своїй дитині

В очах дитини немає семи чудес світу. Їх там сім мільйонів.

Уолт Стрейтіфф

В останні роки спостерігається різке зростання захворюваності населення на гіпертонію, стенокардію, інфаркт міокарда. Велика кількість дітей, учнів та студентів мають різні відхилення в стані здоров’я, слабку фізичну підготовку. Отмечается тенденция снижения здоровья у студентов.

У більшої половини дорослого населення України низький або нижче середнього рівень фізичного здоров’я. Отже, сучасне суспільство потребує системних заходів щодо профілактики та попередження захворювань, активізації процесу виховання здорового покоління.

Як же полегшити дитині щорічний етап входження в шкільне або студентське життя, сприяти її гармонійного розвитку та зміцненню фізичного здоров’я?

🌿Олія чорного кмину

У традиційній медицині олія чорного кмину використовується для лікування різних захворювань. В результаті його іноді називають «панацеєю» або універсальним цілителем.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3252704/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4387229/

Антибактеріальні, противірусні, антигістамінні і протизапальні властивості роблять цю олію ідеальним засобом для боротьби з симптомами респіраторних інфекцій, таких як грип або застуда, які завжди лютують в навчальних закладах. Дослідження підтвердили, що олія чорного кмину може пригнічувати запалення дихальних шляхів і пазух носа, зменшувати закладеність носа і грудної клітини, а також завдяки своєму знеболюючого ефекту зменшувати супутній головний біль, біль у вухах і шиї.

Було проведено багато досліджень, які підтверджують ефективність олії чорного кмину для пам’яті і когнітивних функцій.

🔷Пам’ять – це запам’ятовування, збереження і наступне відтворення людиною свого досвіду. Пам’ять, успішне запам’ятовування тісно пов’язані з пластичністю мозку, з увагою, мисленням, з емоціями і почуттями, з промовою, з волею, уявою, з працьовитістю, активністю людини, з умовами, в яких відбувається запам’ятовування.

Пам’ять інтенсивно розвивається з дитинства до 20-22 років при регулярних тренуваннях. Після 45 років можливий лише розвиток професійної пам’яті. Кожна людина не раз зіштовхувалася з тим, що успішний бізнесмен або провідний інженер, професор можуть постійно шукати шкарпетки, окуляри, парасольки, книги і т.д., чудово при цьому виконуючи свою роботу, читаючи лекції без опорних конспектів, величезні креслення і багато, багато іншого.

Втрата здатності до навчання і пам’яті – характерна риса деменції, яка вражає мільйони людей у всьому світі через нейродегенеративні захворюванн або травми головного мозку. Хоча о даній патології відомо багато інформації, лікування в кращому випадку залишається важкодосяжним. Чорне насіння Nigella sativa історично і релігійно використовувалося протягом тисяч років для профілактики і лікування безлічі різних захворювань. Сьогодні, чимало дій чорного кмину підтверджені, триває дослідження його потенційної ролі в полегшенні навчання і пам’яті (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4789020/). Обговорюється можливе використання екстракту цього насіння або виділених з нього з’єднань, таких як тімохінон, для лікування пошкодженої нервової тканини головного мозку. Докази, представлені в цій статті, мабуть, підтверджують гіпотезу про те, що ця рослина і / або його біоактивні складові можуть поліпшити здатність до навчання і пам’ять у людей.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1110093116000028

https://www.researchgate.net/publication/236938476_The_effect_of_Nigella_sativa_Linn_seed_on_Memory_Attention_and_Cognition_in_Healthy_Human_Volunteers

https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/2042098616656812

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fneur.2018.00236/full

🔷Зір – найпотужніше джерело інформації про навколишній світ. 85-90% інформації надходить в мозок через зоровий аналізатор (око) і часткове або глибоке порушення його функції викликає ряд ускладнень у фізичному і навіть психологічному стані студентів ВНЗ та учнів СШ. Серед студентів та школярів, які мають відхилення в стані здоров’я, учні з ослабленим зором зустрічаються все частіше.

Серед захворювань відхилення в стані очей у студентів та учнів середніх шкіл міцно виходять на друге місце після порушень опорно-рухового апарату. При цьому число студентів навіть з незначними відхиленнями в зорі отримують звільнення від занять фізичним вихованням, тим самим, ускладнюючи свій стан.

Прийнято розрізняти п’ять основних зорових функцій: 1) центрального зору; 2) периферійного зору; 3) бінокулярного зору; 4) світловідчуття; 5) сприйняття кольору.

При цьому потрібно враховувати, що центральний зір проявляється в основному у студентів на теоретичних дисциплінах і на лекціях. На заняттях ж з фізичного виховання у студентів більше використовується периферійний зір, кольоро і світловідчуття.

🌿Олія насіння моркви, має цілу низку корисних властивостей для здоров’я, зокрема, для очей.

 • Вже давно відомо, що морква покращує зір завдяки високому рівню каротиноїдів.
 • Включення в раціон великої кількості моркви та інших багатих каротиноїдами овочів, особливо жовтих і помаранчевих, важливо для здоров’я очей (серед багатьох інших переваг).
 • Бета-каротин – це червоно-помаранчевий пігмент, що міститься в рослинах і фруктах, особливо в моркві і яскравих овочах.
 • Назва бета-каротин походить від грецького «бета» і латинського «carota» (морква). Це жовтий / помаранчевий пігмент, який надає овочам і фруктам насичений колір.
 • Х. Вахенродер кристалізув бета-каротин з коренів моркви в 1831 році і придумав назву «каротин».
 • Організм людини перетворює бета-каротин у вітамін А (ретинол) – бета-каротин є провітаміном вітаміну А. Нам потрібен вітамін А для здорової шкіри і слизових оболонок, нашої імунної системи, а також гарного здоров’я очей і зору.
 • Сам по собі бета-каротин не є важливою живильною речовиною, на відміну від вітаміну А. Хімічна формула бета-каротину – C 40 H 56 – була відкрита в 1907 році.
 • Вітамін А може бути отриманий з їжі, яку ми їмо, наприклад, через бета-каротин або у вигляді добавок. Перевага дієтичного бета-каротину в тому, що організм перетворює рівно стільки, скільки йому потрібно.
 • Нашим очам для нормальної роботи потрібен вітамін А. Він допомагає сітківці ока поглинати світлову енергію, що дозволяє нам більш ефективно бачити при тьмяному світлі.
 • Європейське управління з безпеки харчових продуктів навіть заявляє, що «вітамін А важливий для підтримки здорового зору».

Олія насіння моркви здатна відновити і захистити здоров’я очей, нормалізувати внутрішньоочний тиск і поліпшити стан слизових оболонок очей. Олія насіння моркви покращує гостроту зору та знімає втому очей, а також допомагає очам адаптуватися до різного освітлення, що важливо при зміні освітлення в класі або при використанні комп’ютера в школі, вдома для виконання домашніх завдань або під час онлайн-уроків.

🔷Незалежно від того, починають ваші діти новий навчальний рік з онлайн навчання або повертаються в клас, ослаблений імунітет завжди є великою проблемою для батьків, оскільки попереду сезон застуди та грипу.

Хоча зараз увага приділяється новому коронавірусу (COVID-19), діти мало що можуть зробити, щоб захистити себе, крім рекомендацій, які пропонуються в боротьбі з COVID-19.

Дітям різного віку, як і раніше потрібні певні поживні речовини і вітаміни, щоб зміцнити їх імунну систему і захистити їх від усіх інших мікробів, з якими вони можуть зіткнутися в класі або вдома.

🌿Олія насіння гарбуза

Гарбуз належить до сімейства Cucurbitaceae, є багаторічною рослиною і вважається цінним овочем в першу чергу через високий вміст каротиноїдів, низької енергетичної цінності, високого вмісту вуглеводів і мінералів.

Гарбуз – це джерело вітамінів. Незважаючи на те, що гарбуз складається на 90% з води, він містить безліч вітамінів, амінокислот, білків, вуглеводів. Зокрема, в овочі містяться такі вітаміни як А, С, Е, D, РР, К, групи B і рідкісний вітамін Т.
Гарбуз багатий такими мінералами як: фтор, магній, мідь, кальцій, цинк, марганець, фосфор, йод. Гарбуз так само містить біологічно активні компоненти, в тому числі полісахариди, параамінобензойну кислоту, жирні олії, стерол, білки і пептиди.

За даними різних дослідників гарбуз має протидіабетичну, гіпотензивну, протипухлинну, імуномодулюючу, антибактеріальну, антигіпохолестеринемічну, протипаразитарну і протизапальну властивості.

В останні роки гарбуз привернув до себе велику увагу через поживної цінності насіння і їх захисту для здоров’я. Антимікробна активність гарбуза має безліч застосувань, включаючи консервацію, фармацевтику, альтернативну медицину і природну терапію.

Олія гарбузового насіння позитивно впливає на роботу багатьох систем організму і дуже корисна для здоров’я дітей і підлітків:

 • підвищує опірність організму до зовнішніх загроз і захворювань,
 • зміцнює імунну систему,
 • знижує рівень холестерину,
 • зміцнює судинну стінку,
 • позитивно впливає на роботу серця,
 • нормалізує тиск, покращує обмін речовин,
 • нормалізує відтік жовчі і позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту,
 • запобігає шкірні захворювання і захворювання очей.
Молодежь | Нефертити

Так само слід пам’ятати, що здоровий сон може допомогти дітям залишатися здоровими протягом всього навчального року. Сон – це коли наші тіла відпочивають, відновлюються і зцілюються. Це важлива частина підтримки імунної системи.

Фізична активність допомагає тілу зберегти життєстійкість і з більшою ймовірністю боротися з інфекціями.

І ще один спосіб допомогти дітям стати здоровими – це звести до мінімуму стрес і занепокоєння.

Рекомендації для батьків

Як подолати труднощі адаптації учнів та студентів:

 1. Не допускайте різних вимог в сім’ї з боку батька і матері: різні вимоги і ставлення до дітей розбещують їх, роблять нещирими.
 2. Створіть робоче місце для учня, студента в сім’ї (кімната, стіл, частина стола), стежте за акуратним утриманням робочого місця, навчальних посібників, за чистотою охайністю і дисципліною дітей.
 3. Не рідше одного разу на місяць відвідуйте школу, коледж, університет. Дізнавайтеся про поведінку і успіхи своїх дітей.
 4. Не кажіть нічого поганого про навчальний заклад і педагогів в присутності учнів. Намагайтеся привити любов і повагу до навчального закладу. Суперечливі питання вирішуйте в навчальному закладі особисто без участі дітей.
 5. Вмійте прощати дитину і терпляче допомагати йому у виправленні зроблених помилок, намагайтеся пояснити неправильність його вчинку. Не забувайте, що дитина має право на помилку.

Наші діти проходять шлях усвідомлення і прийняття цього світу, соціального середовища і адаптуються до існуючих умов. Наша підтримка, як батьків, вкрай необхідна їм, навіть якщо вони не показують цього. Тільки щирою любов’ю, терпінням, розумінням ми зможемо привернути наших дітей до себе, підтримати в потрібний їм момент і створити умови для їх реалізації як особистості.

Бережіть себе і своїх близьких, даруєте свою турботу і тепло – в цьому світі все повертається. Щастя близьких рідних людей дарує щось більше, ніж радість, воно приносить гармонію в усі сфери вашого життя!

Будьте щасливі.

🌿Наш магазин пропонує Вам продукцію, виробництва Єгипет компанії «Нефертіті натуральні олії і трави». Якість олії підтверджено сертифікатами і відповідає показникам якості, затвердженими нормативними документами.

🌿Виробництво сертифіковане відповідно до стандарту ISO-9001.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.