Новини, події

День Валентина або привід порадувати кохану людину…

«Любов дарує тимчасове безсмертя»
Габріель Марсель

У словах Габріеля Марселя закладена мудрість століть. Любов – глибинне почуття, здатне піднести людину, окрилити її та дати можливість повірити у свої сили, зробити те, що здавалося раніше неможливим…

У світі багато яскравих подій, пов’язаних з Любов’ю, які люди доносять до нас в своїх творах, музичних шедеврах, прекрасних картинах…

Усе найкраще, що робить людина, вона робить, коли в її душі живе кохання!

14 лютого у багатьох країнах світу відзначається День святого Валентина (Valentine’s Day) або День всіх закоханих.

Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята Кохання відомі з ще більш ранніх часів – з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині любові Juno Februata.

У свята є і конкретний «винуватець» – християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів – шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім’ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

Але закохуватися солдати від цього не стали менше. І на щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, стала таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Це був священик на ім’я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni). Мабуть, він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти особам їх пристрасті.

Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про своє кохання, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано воно було вже після того, як його стратили.

Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласиус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі та недостовірні). Втім, і до 1969 року церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня.

Чи так це було чи інакше, але, мабуть, саме звідти повелося писати в День святого Валентина любовні записки – «валентинки». А ще в це свято люблять влаштовувати весілля та вінчатися. Вважається, що це стане запорукою вічного кохання.

У Західній Європі День святого Валентина став широко відзначатися з 13 століття, в США – з 1777 року.

Традиція дарувати цього дня подарунки міцніла з кожним роком і для деяких стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим марципани, які коштували дуже дорого.

В Японії традиція дарувати цього дня солодке з’явилася з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-і роки, і до сих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День святого Валентина злегка нагадує «8 Березня для чоловіків», оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки: чоловічі аксесуари типу бритви, лосьйону, гаманця та ін.

У пристрасних французів в День святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

У Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений.

Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня святого Валентина. В першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято … офіційно заборонено, причому під страхом великих штрафів.

На Русі було своє свято закоханих, ось тільки відзначався він не взимку, а влітку, і був пов’язаний з легендарною історією кохання Петра та Февронії.

Як відзначати цей день кожен вирішує сам, але упустити можливість порадувати близьку людину не хотілося б. Нас робить щасливішими посмішка коханої людини, а приємні дрібниці надихають наше життя новими емоціями та позитивом.

Колектив компанія Нефертіті бажає всім взаємної любові, приємних вражень і більше щасливих моментів в житті!

Користуйтеся нагодою, радуйте коханих і життя стане яскравішим, щасливішим і найпрекраснішим!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.